english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spotkania na temat ochrony i poszanowania życia

W dniach 13-19 maja 2007 roku na zaproszenie Duszpasterstwa wśród Kobiet Centrum Misji i Ewangelizacji w Polsce będzie gościła Maggie Karner z USA, ceniony wykładowca w tematyce ochrony i poszanowania życia oraz czystości seksualnej.
 
Spotkania odbędą się w Dzięgielowie, Lesznie, Poznaniu, Bielsku-Białej, Tychach i Wiśle, w domach kultury, na parafiach ewangelickich i w szkołach. Seminaria i warsztaty przygotowane przez Maggie skierowane są do rodziców i młodzieży, a także wszystkich zainteresowanych etycznym aspektem przedstawianych zagadnień. Wykładowczyni poruszy następujące tematy: Prawda o seksie, miłości i związkach, Rozmawianie z naszymi dziećmi o czystości seksualnej, Czy mój zewnętrzny wygląd odzwierciedla moje wnętrze?, Cud życia: Rozwój zarodkowy i plaga aborcji, Ból przeszłości, Wychowanie dzieci w duchu poszanowania życia i rodziny w XXI wieku, Koniec życia: Boża chwała czy ludzka niedoskonałość?, Troska o nienarodzone, Klonowanie i badania komórek macierzystych.
 
W obliczu zamieszania, jakie wywołują próby wprowadzania prawnych rozwiązań tych kwestii w naszym kraju, ważne wydaje się jasne i czytelne przedstawienie biblijnej perspektywy, która jest podstawą nauki naszego Kościoła.
 
WykladowczyniMaggie Karner jest dyrektorem Life Ministries w Lutheran Church Missouri Synode World Relief and Human Care. Od wielu lat angażuje się w kwestie dotyczące ochrony i poszanowania życia. Organizowała pracę oddziału organizacji Lutherans for Life (Luteranie dla Życia) w północno-zachodnim Arkansas. Zajmowała się także pozyskiwaniem funduszy w narodowej organizacji Lutherans for Life. Obecnie zasiada w zarządzie National Pro-Life Religious Council (Ogólnokrajowej Religijnej Radzie Poszanowania Życia) w Waszyngtonie.
Reprezentując LCMS Life Ministries współpracowała przy tworzeniu centrum kryzysowego dla kobiet w ciąży, w Nowosybirsku na Syberii i centrum kryzysowego rodziny w St. Petersburgu, w Rosji.

Istotnym punktem jej pracy jest też promowanie czystości seksualnej wśród młodzieży. Napisała na ten temat wiele artykułów i wygłosiła wykłady w wielu parafiach oraz podczas ogólnokrajowych spotkań młodzieży w Orlando, Seattle czy St. Louis.
 
Wcześniej pracowała jako manager public relations w luterańskim szpitalu w Fort Wayne w stanie Illinoi. Uzyskała tytuł licencjata nauk ścisłych (B.A.) na Uniwersytecie Purdue.

Jednak przede wszystkim Maggie jest żoną i matką. Jej mąż jest luterańskim księdzem z ramienia Synodu Missouri w Muncie, w stanie Indiana. Mają trzy córki w wieku 16, 12 i 7 lat.
Więcej informacji na temat spotkań można znaleźć na www.cme.org.pl/seminaria