english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spotkanie diecezjalne w trampkach

W sobotę, 17 listopada 2007 r. w Sorkwitach młodzież Diecezji Mazurskiej spotkała się na niecodziennym zjeździe młodzieży, które odbył się na sali gimnastycznej. Taka forma spotkania pozwoliła na wzajemne poznanie na zupełnie innym gruncie, poprzez pokazanie swoich umiejętności sportowych w piłkę nożną i w piłkę siatkową.
 

 
Swoje drużyny wystawiły parafie Kętrzyn, Mikołajki, Sorkwity, Giżycko oraz drużyna mieszana, w której znaleźli się zawodnicy z parafii Ryn, Ostróda i Pisz. Rozgrywki w piłkę nożną nie były tylko domeną chłopców, bo w kilku drużynach pięćdziesiąt procent zespołu stanowiły dziewczęta. Również duszpasterze z tych parafii dotrzymywali tempa młodym zawodnikom.
 

 
Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze - parafia Sorkwity, drugie miejsce drużyna mieszana, a trzecie parafia Mikołajki.
 

 
Po rozgrywkach w piłkę nożną znalazł się czas na piłkę siatkową, w której dominowała parafia Giżycko, zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazła się parafia Kętrzyn, a na trzecim parafia Sorkwity.
 

 
Po wyczynach sportowych mogliśmy udać się na parafię, w której został przygotowany obiad. Brakowałao nam tylko ... czasu, ale taki niedosyt mobilizuje do kolejnego spotkania.
 
ks. Krystian Borkowski