english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

The Bethel University Wind Symphony w Wiśle

Prawdziwa uczta muzyczna miała miejsce w czwartek, 7 czerwca 2007 r. w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle. Wystąpiła orkiestra symfoniczna ze Stanów Zjednoczonych „The Bethel University Wind Symphony”. W czasie tej europejskiej trasy koncertowej orkiestra zagrała nie tylko w stolicy Beskidów, ale również w Tallinnie, Rydze, Wilnie, Brnie i Wiedniu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertu w Wiśle był ks. Jan Byrt ze Szczyrku.
 

 
Orkiestra uniwersytetu Bethel składa się z ponad sześćdziesięciu muzyków. Członkami orkiestry są studenci. Orkiestra ma wspaniałą historię doskonałych koncertów i jest znana w USA jako jedna z najlepszych prywatnych uniwersyteckich orkiestr. Dyrygentem orkiestry jest Steven B. Thompson.
 

 
Repertuar koncertu był bardzo bogaty. Nie zabrakło kompozycji europejskich (Leoš Janáček, Richard Strauss, Cecile Chaminade’s) i amerykańskich (Scott Lindroth, Dale White) muzyków. We wszystkich zagranych utworach studenci pragnęli wyrazić swoją wdzięczność Zbawicielowi i Jemu oddać chwałę. W czasie koncertu została zebrana ofiara na dofinansowanie letniego wypoczynku w Dzięgolowie dzieci z parafii rzymskokatolickiej z Bieszczad.
 

 
Koncert nie był tylko „wiatrem symfonicznym”, ale również prawdziwym powiewem obecności Boga w tej wspaniałej muzyce.