english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie

Od 19 do 26 sierpnia, już po raz dziesiąty, w Mrągowie odbywać się będzie Tydzień Ewangelizacyjny. Tym razem pod pod hasłem „droga droga”.

Jego uczestnicy będą mieli okazję połączyć wypoczynek w pięknej mazurskiej scenerii ze wzrostem duchowym. Organizatorzy – Centrum Misji i Ewangelizacji, Diecezja Mazurska oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie – zadbali o program dostosowany do potrzeb wszystkich grup wiekowych.

Wykłady poprowadzi ks. Leszek Czyż, proboszcz parafii w Wiśle-Malince. W oparciu o prawdy zawarte w „Kazaniu na górze”, poruszy kwestie związane z trudami okazywania miłości bliźnim, wyborem „życiowej drogi”, wartościami, przebaczeniem, troską o przyszłość, byciem „światłością świata”. Po każdym wykładzie uczestnicy zaproszeni będą do udziału w grupach dyskusyjnych.

Tegorocznym ewangelistą będzie Roland Werner, absolwent wydziału afrykanistyki, semiotyki i teologii ewangelickiej w Marburgu i Munster oraz doktor filozofii, który zajmuje się pracą ewangelizacyjną wśród młodych ludzi. Spotkania ewangelizacyjne będą próbą szukania odpowiedzi na pytania: Jak znaleźć pokój w czasach konfliktu? Jak znaleźć radość, kiedy jest źle w życiu? Jak znaleźć uzdrowienie, kiedy ciało i dusza są chore? Jak znaleźć cel, kiedy życie upływa w zabieganiu? Jak znaleźć miłość, kiedy wszystko dookoła jest problematyczne? Jak znaleźć przebaczenie, kiedy nie możemy zmienić przeszłości? Jak znaleźć Boga w „zabieganym” świecie? Jak znaleźć nadzieję, kiedy przyszłość jest ponura i smutna?.

Program wieczorny to prawdziwa uczta muzyczna zarówno dla wytrawnego melomana, jak i wielbiciela muzyki łączącej elementy jazzu, bluesa, soulu, funk i gospel. Wystąpią: Witthart Malik i Jarosław Jar Chojnicki oraz zespoły: Kid Brown, „Z Miłości” i Zespół CME.

Organizatorzy przygotowali też ofertę seminariów i warsztatów, a także specjalny program dla dzieci.

Tydzień Ewangelizacyjny rozpocznie się w niedzielę, 19 sierpnia, uroczystym nabożeństwem o godz.10.30.

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na www.te.cme.org.pl. Wszystkich, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w TE zapraszamy do słuchania wykładów, spotkań ewangelizacyjnych i wybranych koncertów na www.sluchaj.cme.org.pl.