english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wakacyjne szkolenia CME

Od 3 do12 sierpnia odbędą się w Dzięgielowie: Szkolenie pomocników i pracowników wśród dzieci oraz Kurs Liderów Młodzieżowych.

Wakacje to czas, w którym warto połączyć wypoczynek z własnym rozwojem i podniesieniem umiejętności przydatnych w pracy z dziećmi czy do prowadzenia grup młodzieżowych. Taki sposób spędzenia wolnego czasu zaproponowało Duszpasterstwo wśród Dzieci oraz Misyjne Duszpasterstwo Młodych Centrum Misji i Ewangelizacji. Od 3 do12 sierpnia odbędą się w Dzięgielowie: Szkolenie pomocników i pracowników wśród dzieci oraz Kurs Liderów Młodzieżowych.

Uczestnicy KLM wezmą udział w wykładach o przywództwie, integracji, motywacji, elementach spotkań, metodach i formach pracy w dobrej grupie młodzieżowej, a także praktycznych warsztatach z prowadzenia spotkań i studiów biblijnych. Dowiedzą się też, jak być zachęcającym, mądrym, troskliwym, dyskretnym i wytrwałym liderem z inicjatywą, poznają biblijny obraz lidera. Będą rozmawiać o planowaniu, zarządzaniu, organizowaniu, prowadzeniu, komunikacji, emocjach i byciu twórczym. O tym, jak wcielić w życie cechy dobrej grupy młodzieżowej, a także o trudnych tematach, które bardzo interesują młodych ludzi. Dowiedzą się też, jak zaszczepić chrześcijaństwo.

Uczestnicy Szkolenia pomocników i pracowników wśród dzieci poznają biblijne podstawy ewangelizacji dzieci, zasady nauczania lekcji biblijnej, studium dziecka. Nauczą się prowadzenia rozmowy duszpasterskiej oraz śpiewu i przybliżenia dzieciom wierszy biblijnych. Organizatorzy przedstawią też pomysły do prowadzenia różnego rodzaju zajęć z dziećmi na obozach i wycieczkach. Dla kursantów przygotowali ćwiczenia praktyczne, dyskusje, czas czynnego odpoczynku, sportu i wspólnego uwielbiania Boga pieśnią oraz uczenia się jak radzić sobie np. ze strachem, wątpliwościami i postępować zgodnie ze Słowem Bożym.
Wykładowcami szkoleń będą specjaliści zajmujący się pracą z dziećmi i młodzieżą oraz Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieżowy.