english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Warsztaty Gospel w Olsztynie

W miniony weekend, 2-3 czerwca, w Olsztynie odbyły się III Olsztyńskie Warsztaty Gospel organizowane przez tamtejszą parafię ewangelicko-augsburską oraz Centrum Misji i Ewangelizacji. Uczestnictwo w warsztatach nie wiązało się z eliminacjami, mógł w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek i zaawansowanie muzyczne. Sześćdziesięcioosobowy chór, który powstał podczas tegorocznych, Olsztyńskich WG składał się głównie z młodych ludzi, dla których gospel to nie tylko muzyka, ale także konkretne przesłanie.

Śpiewu uczyli Wayen Ellington z Wielkiej Brytanii i Diana Droździel z Krakowa, którzy swoim zaangażowaniem i entuzjazmem potrafili zarazić chórzystów. Sprawili oni, że muzyka trafiała do ucha, a treść uczonych pieśni bezpośrednio do serca.

Po dwóch dniach intensywnych prób nadszedł czas na koncert finałowy. Ewangelicki kościół Chrystusa Zbawiciela na Starym Mieście zapełnił się ludźmi, którzy mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie dzięki zaserwowanej im, przez instruktorów i chórzystów, krótkiej lekcji śpiewu wybranej pieśni. Spowodowało to zatarcie granicy pomiędzy widownią a wykonawcami. Powstał jeden chór, złożony z wszystkich obecnych w kościele, uwielbiający i chwalący Boga.

III Warsztaty Gospel są już historią, ale przeżycia, jakie były udziałem uczestników, na pewno pozostawiły trwały ślad. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że swoim Duchem powiał w Olsztynie.