english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wczasy z Biblią w Wiśle

Propozycja połączenia wypoczynku w Beskidach ze studiowaniem Bożego Słowa, przygotowana przez Duszpasterstwo wśród Małżeństw Centrum Misji i Ewangelizacji, znalazła wielu chętnych. Lista uczestników została zamknięta na długo przed upływem terminu nadsyłania zgłoszeń. Trudno się dziwić. Organizatorzy zadbali zarówno o atrakcyjne miejsce, jak i program.Każdy dzień rozpoczynał się społecznością, podczas której „wczasowicze” rozważali wyznaczone na dany dzień fragmenty biblijne i wspólnie modlili się. Popołudnia przeznaczone były na studiowanie Listu do Efezjan, zaś wieczory na dzielenie się świadectwami i rozmowy. Wśród nurtujących tematów znalazła się kwestia zbawienia z łaski, za darmo, trudna do zaakceptowania w dzisiejszym świecie, w którym obowiązuje zasada „coś za coś”, oraz sprawa konieczności codziennego czytania i zgłębiania Słowa Bożego. Uczestnicy wczasów także dużo i chętnie śpiewali, przy akompaniamencie fortepianu.

W programie nie zabrakło czasu na spacery i wspólne zwiedzanie Wisły. Wczasowicze podziwiali piękne, beskidzkie widoki z Kamiennego pod Trzema Kopcami, gdzie większość z nich dotarła pieszo. Jest to duże osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że średnia wieku uczestników wynosiła 75 lat.

Szczególnie udana okazała się wyprawa „wiślańską” ciuchcią do kościoła w Czarnym. Choć pogoda nie okazała się zbyt łaskawa, humory dopisywały, a w rozgrzaniu atmosfery pomogła góralska herbatka „z prądem” i konsumpcja lokalnego przysmaku – chlebka ze smalcem.

Wśród 31 uczestników przeważały kobiety. Najstarsza „wczasowiczka” miała 85 lat, a najmłodsza 6 i przyjechała do Wisły z dziadkami.