english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wielka Orkiestra i Luter Park

W niedzielę 14 stycznia br. po raz piętnasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Grała także w Wiśle w sali Domu Zborowego im. ks. bpa Andrzeja Wantuły, a jej skład stanowili członkowie zespołu „Luter Park” działającego od ponad dwóch lat przy Parafii w Bielsku Białej.
 

Zespół powstał w wyniku potrzeby i inspiracji. Potrzebą była organizacja nabożeństwa młodzieżowego, a inspiracją ćwiczący w pomieszczeniach parafii młodzieżowy zespół z Kościoła katolickiego. Fakt, że grono młodych ludzi miało zarówno chęci jak i zapał, zaowocował powstaniem zespołu. Pomocą służyli członkowie zespołu katolickiego, z którym wspólnie przygotowano wspomniane nabożeństwo młodzieżowe.

 

 

Kiedy po raz któryś wystąpiliśmy przed publicznością parafialną – mówi opiekun grupy ks. Krzysztof Cienciała – to i Rada Parafialna stwierdziła, że to ma sens i dokonaliśmy pierwszych zakupów sprzętu. Mikser, wzmacniacz, kolumny... tak, że od naszych braci z ruchu odnowy w Duchu Świętym pożyczaliśmy coraz mniej sprzętu. Teraz mamy już także swoje mikrofony, odsłuchy, perkusję i gitarę basową. Muzyków mamy ekumenicznych i z różnych stron Polski, w tym dwóch z Wisły Andrzeja i Michała, a nasza Kasia puzonistka jest aż gdzieś spod Lublina. Spotykamy się regularnie i staramy się być oryginalni, co chyba słychać? Graliśmy na Przeglądzie Twórczości Ewangelickiej w Ustroniu, na Zjeździe Młodzieży w Toruniu podczas otwarcia i na nabożeństwie prowadziliśmy liturgię młodzieżową.
 

W niedzielę, z kolędami, wystąpili w Wiśle. Wśród zgromadzonych na koncercie słuchaczy był obecny Burmistrz Miasta Wisła Andrzej Molin z Małżonką. Ciekawe aranżacje, młodzieńcza radość i entuzjazm zachęcały wszystkich słuchaczy do wspólnego śpiewu zwłaszcza, że teksty kolęd zostały wyświetlone na ekranie. Zapał i radość z tego, co robią, śpiewając przede wszystkim na chwałę Bogu, podkreślił dziękujący za koncert ks. prob. Waldemar Szajthauer.
 

 

Nazwa zespołu „Luter Park” nawiązuje do Placu Lutra w Bielsku Białej, przy którym się spotykają. Logo zespołu stanowią dwie stopy widoczne na koszulkach, a nawiązujące do wielu tekstów śpiewanych przez zespół. Bo ich mottem a zarazem przesłaniem kierowanym do słuchaczy jest to, by kroczyć śladami naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Nie ma bowiem nic piękniejszego, jak śpiewa inny chrześcijański wokalista Tomasz Żółtko, by po prostu z Jezusem żyć.
 

Zespołowi życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i niesłabnącego zapału w zachęcaniu, by każdy wstępował w ślady Jezusa Chrystusa.
 

ks. W. Sz.