english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wizyta rzymskokatolickiego Biskupa w Dziegielowie

W piątek, 27 kwietnia 2007 r. Diakonat Żeński "Eben-Ezer" i parafię w Dziegielowie odwiedził biskup pomocniczy Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościołą Rzymskokatolickiego - bp Janusz Zimniak. Wizyta nastąpiła podczas jego wizytacji parafii rzymskokatolickiej w Puńcowie, która swym obszarem obejmuje wieś również miejscowość Dzięgielów.
 

 
Najpierw bp J. Zimniak odwiedził Szkołę Podstawową w Dzięgielowie, gdzie spotkał się z dziećmi i gronem pedagogicznym. Wizyta miała charakter ekumeniczny, gdyż w spotkaniu w szkole uczestniczył proboszcz parafii ewangelickiej ks. Marek Londzin. Po wizytacji szkolnej Biskup wraz z proboszczem parafii rzymskokatolickiej, ks. Benedyktem Fijcikiem udał się z wizytą do Diakonatu "Eben-Ezer", gdzie gości przywitał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, a zarazem przewodniczacy Rady Opiekuńczej Diakonatu, bp Paweł Anweiler wraz z siostrą przełożoną Lidią Gottschalk. Spotkanie zozpoczęło sie od wspólnego obiadu, w którym uczestniczty wszyskie siostry diakonise, a takze pastorostwo Helena i Emil Gajdacz i kurator parafii Korneliusz Glajcar. Po obiedzie bp J. Zimniak podziękował siostrom diakonisom za udzielaną przez długie lata pomoc wszystkim potrzebującym, bez względu na wyznanie.
 

  
Po rozmowach za odwiedziny gości podziękował bp P. Anweiler i zaprosił ich do zwiedzania obiektów na dzięgielowskiej "Kępie". Po kościele "Eben-Ezer" i Ewangelickim Domu Seniora "Emaus II" oraz "Emaus" bpa Janusza Zimniaka oprowadzali ks. Emil Gajdacz, ks. Marek Londzin i s. Hildegarda Nabel.
 
Odwiedziny bpa Janusza Zimniaka były miłą i sympatyczną wizytą, która pozwoliła przybliżyć gościowi wielkie ewangelickie dzieło diakonatu "Eben - Ezer" i zapoznać z życiem nowej parafii w Dzięgielowie.