english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

11. Bezsenna noc w skoczowskim kościele
O odpowiedzialnościW sobotę, 22 marca 2008 r., o 22.00. w wypełnionym po brzegi skoczowskim kościele św. Trójcy zgasły światła, a z głośników popłynął utwór „Wisi na Krzyżu” grupy Deus Meus. Tak właśnie rozpoczęła się kolejna, już 11., Bezsenna noc przygotowana przez Misyjne Duszpasterstwo Młodych Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Skoczowie.


 
Ta forma przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponad 900. tegorocznym uczestnikom towarzyszyła refleksja dotycząca odpowiedzialności. Zebrani patrzyli na krzyż i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa myśląc o swojej odpowiedzialności za konsekwencje podejmowanych decyzji i za ludzi wokół, do czego zachęcał ich w głoszonym Słowie ks. Grzegorz Giemza. Prezentacje multimedialne, muzyka, ruch, rap, scenka – wszystkie elementy programu miały na celu poruszyć i pokazać, czy jest odpowiedzialność w kontekście Bożej miłości do każdego człowieka.


 
Tradycyjnie już, po północy, zebrani przystąpili do Stołu Pańskiego. Kolejne godziny spędzili na uwielbianiu Boga pieśnią i modlitwą. O godzinie 2.10 zabrzmiało radosne „Alleluja” i niosące nadzieję wieczności słowa: Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!.gglajcar