english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

25-lecie ordynacji ks. Piotra Gasia

W 2. Niedzielę Adwentu (7 grudnia 2008 r.) ks. radca Piotr Gaś, proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Warszawie, obchodził jubileusz 25-lecia ordynacji, która odbyła się 4 grudnia 1983 roku w kościele Świętej Trójcy w Szczecinie, gdzie ks. P. Gaś był duszpasterzem przez prawie 24 lat.
  

 
Aktu ordynacji dokonał ówczesny zwierzchnik Kościoła, ks. bp Janusz Narzyński. Wraz z ks. Piotrem Gasiem, ordynowany został ks. Tadeusz Byrt (Wisła-Głębce).
 
List gratulacyjny do ks. Gasia przesłał m.in. biskup Kościoła, Janusz Jagucki. - Minione 25 lat służby pozwoliło Ci poznać strukturę naszego Kościoła, Jego problemy, ale i wielkie bogactwo tkwiące w ludziach, pośród których pełniłeś Swą służbę. Nabyte doświadczenie pozwala Ci służyć od wielu lat w naczelnych władzach naszego Kościoła. W dniu Twojego Jubileuszu, przyjmij serdeczne gratulacje i słowa wdzięczności za dotychczasową służbę i oddanie Kościołowi. Niech łaskawy Pan obdarza Cię i Twoich bliskich nadal Swoją łaską i błogosławieństwem, utrzymuje w zdrowiu i dodaje sił. Miłosierny Bóg niechaj sprawia, by Twoja służba była nadal błogosławieństwem dla całej naszej Wspólnoty – napisał bp Jagucki.
  

 
Nabożeństwo główne w kościele Świętej Trójcy poprowadził Jubilat wraz z diakon Małgorzatą Gaś - Każdy dzień, miesiąc i rok są ważne w naszym życiu. Czasem wyznaczamy sobie nasze ludzkie miary, nazywane jubileuszami i dlatego cieszę się, że Bóg pozwolił mi służyć w Parafii Świętej Trójcy w Szczecinie, a od niespełna dwóch lat w Parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Patrząc za siebie mogę powiedzieć, że jest wiele niezapomnianych chwil w moim życiu, pięknych i ważnych – powiedział podczas kazania ks. Gaś.
 
Przed błogosławieństwem życzenia w imieniu Zboru i Rady Parafialnej przekazał Andrzej Weigle, kurator Parafii. Przekazano również ks. Gasiowi prezent-niespodziankę - zbiór jego 12 kazań wygłoszonych głównie w kościele Świętej Trójcy w Warszawie. Po nabożeństwie, podczas którego śpiewał chór parafialny, odbyło się spotkanie.
 
trojca.waw.pl