english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Artystyczna Grupa Klaunów w akcji

Na pozór szary dzień w Katowicach, a jednak mnóstwo w nim kolorów. Stopka, Grzanka, Kruszyna i Serduszka w asyście ks. biskupa Szurmana i jego bliskich współpracowników wymaszerowały zwinnie z parafii ewangelickiej w kierunku jednej z parafii katolickich. Ksiądz biskup zażartował nawet, że w takim towarzystwie na pewno nikt go nie napadnie. I miał rację. Wraz z kolorowymi klaunami dotarł bezpiecznie na plac równie barwny, jak same klauny. Były balony, duża dmuchana zjeżdżalnia i niezwykle kolorowa, dmuchana stonoga. Po zaśpiewaniu kilku pieśni wraz z koncertującymi dziećmi z parafialnej świetlicy, klauny wkroczyły do akcji stwarzając balonowe zwierzaki i tym podobne oraz malując dzieciom buzie. Nie obyło się też bez konkursu skakania przez długą skakankę i nauki kręcenia talerzami. Tak właśnie w niedzielę, 14 września 2008 r., wyglądał piknik charytatywny przy parafii rzymskokatolickiej w Katowicach.

W sobotę, 27 września, klauny wzięły udział w festynie parafialnym zorganizowanym w związku z obchodami 150-lecia kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach.
Tym razem pogoda była wyśmienita. Prawdziwej polskiej, złotej jesieni, dodatkowo kolorów dodawali Buła, Szczotka i Serduszka. Klauny zaprezentowały kilka skeczy, po czym zaczęły zabawę z dziećmi. Okazało się, że większość dzieci brała udział w pikniku charytatywnym dwa tygodnie wcześniej. W tak zaprzyjaźnionym gronie miło robiło się balonodzieło, które zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem. Klaun Szczotka, odkryła w sobie niezwykły talent do malowania twarzy dziecięcych, więc w niedługim czasie otaczały nas kotki, myszki, motylki i małe klauniątka. Buła natomiast, jak to mężczyzna, nie mógł oderwać się od piłki i zachwyconych zabawą z nim maluchów.

Oba wydarzenia były dla klaunów, grupy działającej przy Centrum Misji i Ewangelizacji, błogosławionym czasem radości i świętowania w społeczności katowiczan.

Ula Marek, koordynator Artystycznej Grupy Klaunów