english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Delegacja Parafii Św. Trójcy w Kaliningradzie

Delegacja Parafii Św. Trójcy w Warszawie w składzie: ks. Piotr Gaś, diak. Małgorzata Gaś, Maria Chmiel, Aldona i Karol Karscy, przebywała w dniach 11-14 kwietnia 2008 r. z oficjalną wizytą w parafii Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Kaliningradzie.
 

01. Kościół luterański w Kaliningradzie

 
kościół luterański w Kaliningradzie
 
Grupa odwiedziła ośrodki charytatywne prowadzone przez Kościół luterański w obwodzie kaliningradzkim. W miejscowości Zadorożne pastor Tatiana Petrenko – dyrektor ośrodka - pokazała Dom Opieki im. Karla Bluma; polska grupa miała okazję zwiedzić odbudowany kościół Salzburski w Gusewie (d. Gumbinnen) i Dom Diakonii, w którym wydawane są posiłki dla dzieci, a pielęgniarki prowadzą opiekę nad chorymi i samotnymi w domach. W miejscowości Czerniachowsk (d. Insterburg) Rusłan i pastor Maria Goloczapowa zaprosili gości do mieszkania, w którym zbiera się na nabożeństwach grupa miejscowych ewangelików. Pokazali również remontowany budynek, który będzie przeznaczony na kościół i dom parafialny im. Marcina Lutra.
 
Warszawska delegacja mogła też zapoznać się z programem „dla dzieci ulicy” – odwiedzając schronisko, w którym dzieci znajdują opiekę, pomoc psychologiczną i pedagogiczną, posiłek, a nawet nocleg.
 

24. Kaliningrad

 
Podczas niedzielnego nabożeństwa ks. Piotr Gaś wygłosił słowa pozdrowienia, a Maria Chmiel odczytała list do kaliningradzkich ewangelików od Rady Parafialnej Parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Uczestnicy delegacji byli również na koncercie w dawnej katedrze luterańskiej i w towarzystwie pań z parafii kaliningradzkiej zwiedzili miasto. W ostatnim dniu pobytu grupa odwiedziła również Konsulat Rzeczpospolitej Polski w Kaliningradzie.
 
więcej zdjęć: Galeria Parafii Św. Trójcy