english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Intensywna służba

Maj był dla, działającej przy Centrum Misji i Ewangelizacji, Artystycznej Grupy Klaunów, prawdziwym wyzwaniem. Klauny miały pełne ręce roboty. Prezentowały przygotowane skecze, bawiły się z dziećmi, reklamowały stoiska fundacji pomagającej dzieciom. Wzięły udział w uroczystościach w wielu różnych miejscach, a odbiorcami ich działań były zarówno dzieci, jak i dorośli, sprawni i mniej sprawni.Oto, jak relacjonują ten okres bardzo intensywnej służby:
Piątego maja Buba, Guziczek i Serduszka rozdawały uśmiechy podczas X Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowanego w Żorach. Dziesiątego Marchewa i Serduszka na krakowskim rynku, podczas Święta Organizacji Pozarządowych, zachęcały przechodniów do zainteresowania się stoiskiem Fundacji „Wyjdź Naprzeciw”. Zajmuje się ona pomaganiem dzieciom z terenów, które najbardziej ucierpiały w wyniku wybuchu reaktora atomowego w Czarnobylu w 1986 roku. Siedemnastego jedna grupa klaunów: Tabi i Kropka, znów pojawiła się w Żorach, żeby bawić się z dziećmi podczas Fiesty NGO, a druga grupa klaunów: Buła, Stopka i Serduszka, wystąpiła podczas 10-lecia Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie.Dwudziestegodrugiego Artystyczna Grupa Klaunów reprezentowana przez Groszka, Bułę, Stopkę i Serduszkę zaprezentowała kilka skeczy na Równicy, podczas „Świętowania przy kamieniu”.Następnego dnia Pysia, Miodzia i Serduszka wzięły udział w obchodach Dnia Matki i Ojca zorganizowanych przez przedszkole w Drogomyślu, a 24. Miodzia, Buła i Serduszka pojechali do Zabrza, żeby wziąć udział w Festynie zorganizowanym przez Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży. Trzydziestego Kropka i Serduszka wystawiły półgodzinny program dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Drogomyślu, a następnie pojechały do Szkoły Specjalnej w Skoczowie, żeby również tam rozweselić dzieci swoim programem.
W ostatnim dniu maja jeden z klaunów zaangażował się w Diecezjalnym Dniu Dziecka zorganizowanym na terenie parafii ewangelickiej w Wiśle Centrum.

Ula Marek, koordynator AGK