english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jubileusz w Ustroniu

W niedzielę 27 lipca 2008 r. Parafia Ewangelicko-Augsburska Ustroniu obchodziła jubileusz 170-lecia poświęcenia kościoła ap. Jakuba Starszego oraz 225-lecie powstaniaparafii.
 
Zespół muzyczny Cantate z parafii bielskiej i z Jaworza
 
Obchody jubileuszu zostały poprzedzone XXV Dniami Jakubowymi, które odbyły się  od 24 do 26 lipca. W kolejne trzy dni o godz. 18.00 odbywały się koncerty : w czwartek śpiewał zespół muzyczny Cantate z parafii bielskiej i z Jaworza, w piątek nauczycielski chór z Jaszkiser na Węgrzech, a w sobotę koncertował Tomasz Żółtko.
 
Jan Chmiel z Kowali
 
Niedzielne nabożeństwa w kościele ap. Jakuba oraz na placu kościelnym poprzedził poranek pieśni religijnej, w czasie którego można było usłyszeć zespół Sunrise pod kierownictwem artystycznym Jana Zachara oraz chóry parafialne z Ustronia Polany pod dyr. Elżbiet Szajtauer i Ustronia Centrum pod dyr. Krystyny Gibiec. Wśród gości znaleźli się m.in. starosta powiatu cieszyńskiego Czesław Gluza oraz przewodniczący Rady Miasta Ustroń - Stanisław Malina. Kazania wygłosili ks. Waldemar Szajthauer z Wisły oraz ks. Marcin Brzóska ze Świętochłowic.
 

Nauczycielski chór z Jaszkiser na Węgrzech
 
Tomasz Żółtko
 
Biskup Kościoła bp Janusz Jagucki przesłał z okazji Jubileuszu list z pozdrowieniami, które oparł na wierszu z Księgi Psalmów 84,2.3 „O jak miłe są przybytki twoje, Panie Zastępów! Dusza moja omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła radośnie do Boga żywego.” W swoim liście Biskup Kościoła życzył członkom ustrońskiej parafii, aby ich parafia pozostawała nadal zborem żywym, zakorzenionym w Jezusie Chrystusie, składając wiernie świadectwo swej wiary.
 
Źródło: Parafia Luterańska w Ustroniu