english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kurs Liderów Młodzieżowych

W czerwcu, w Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, rozpoczął się dziewięciodniowy Kurs Liderów Młodzieżowych. Celem szkolenia było wykwalifikowanie młodych ludzi na zachęcających, dyskretnych i wytrwałych liderów z inicjatywą.


Każdego dnia uczestnicy kursu brali udział w interesujących szkoleniach. Wykładowcy zaznajamiali przyszłych liderów z metodami oraz formami pracy w grupie, zasadami integracji, motywacji, przywództwa. Kursanci musieli wykazać się również wiedzą praktyczną – każdego dnia samodzielnie przygotowywali spotkania młodzieżowe, które były poddawane ocenom obserwatorów.


- KLM to miejsce, w którym wpada się w specyficzny stan umysłu i ducha. Po KLM-ie nic już nie jest takie samo – twierdzi Kasia, uczestniczka kursu.
Ponadto Centrum Misji i Ewangelizacji zapewniło uczestnikom wiele atrakcji. W piątek i niedzielę młodzi liderzy mieli niebywałą okazję wziąć udział w wyjeździe na akcję Bibliobusem do Wisły i Ustronia.


- Kurs spełnił moje wymagania. Wiele się nauczyłam i teraz widzę, jakie błędy popełnia moja grupa. Myślę, że damy radę odbudować nasze wspólne relacje i na pewno nauczymy się ze sobą rozmawiać. Planuję zabrać się do przygotowania pierwszych 5 spotkań młodzieżowych, które odbędą się po rozpoczęciu roku szkolnego. Zauważyłam, jak mało robimy, a na dużo nas stać. Moja grupa potrzebuje kogoś, kto im pomoże się zebrać, bo na razie biegamy w różnych kierunkach. Jedni są na dobrej, a drudzy na złej drodze.... Będzie ciężko, ale trzeba to wszystko przemodlić i na pewno się jakoś poukłada – dzieli się swoimi przemyśleniami uczestniczka KLM Karolina.
Kamila Błaszczyk, wolontariuszka CME

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o kontakt z Misyjnym Duszpasterstwem Młodych, tel. 33 857 79 63; e-mail: mdm@cme.org.pl.