english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Międzyparafialne Rekolekcje dla Kobiet

W dniach 23 – 24 lutego 2008 roku miały miejsce I Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne dla Kobiet. Organizatorem była Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu. W rekolekcjach wzięło udział 25 pań z parafii w Wałbrzychu, Jeleniej Górze – Cieplicach oraz z Karpacza.
 

 
Rekolekcje rozpoczęły się w sobotę przed południem. Tematem przewodnim było: „Maria i Marta – dwa typy pobożności”. Uczestniczki tego spotkania przywitał ks. prob. Edwin Pech, a rozważanie na rozpoczęcie przygotowała mgr teol. Jolanta Suchorab z Cieplic. Przy kawie, herbacie i własnoręcznie upieczonych ciastach był czas na wzajemne przedstawienie się i poznanie.
 
Ideą tych rekolekcji było pogłębienie relacji z Bogiem, ale też i między sobą. Pomimo tego, iż mieszkamy stosunkowo niedaleko siebie, do tej pory nie było kontaktów na linii międzyparafialnej. Panie postanowiły to zmienić. Po obiedzie uczestniczki rekolekcji miały okazję zwiedzić Kościół Wang, otoczenie i dowiedzieć się więcej o jego historii oraz zapoznać się z działalnością Diakonii Wang. Dla niektórych było to coś nowego, dla innych przypomnienie czy poszerzenie wiadomości o własnej parafii.
 

 
O godzinie 15.00 rozpoczął się główny temat rekolekcji. Program ten przygotowała i przedstawiła mgr teol. Iwona Holeksa z Wałbrzycha. Była praca w grupach, ciekawe dyskusje, a nawet inscenizacja przedstawiająca wydarzenia związane z pobytem Pana Jezusa w domu Marii i Marty. Wszystkie panie brały aktywny udział w tej inscenizacji. W trakcie całego dnia były śpiewane pieśni, te znane, ale też nowe, co spotkało się z uznaniem.
 
Dzień zakończył się wspólną kolacją, po której panie z Karpacza pojechały na noc do domów.
 
W niedzielę rano, po wspólnym śniadaniu, wszystkie uczestniczki Rekolekcji wzięły udział w nabożeństwie w kościele Wang. Kazanie wygłosiła Iwona Holeksa z Wałbrzycha. Po nabożeństwie odbyło się pożegnalne spotkanie przy kawie, herbacie i ciastach.
 

 
W organizacji spotkania pomocą służyły panie: Katrzyna Bruzi, Iwona Gerstenstein i Urszula Gniewek. Wszystkie uczestniczki tego pasyjnego spotkania wyjeżdżały bardzo zadowolone, z postanowieniem ponownego spotkania się, niekoniecznie dopiero za rok.
    
Bogusława Pech, zdjęcia: ks. Edwin Pech