english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Młodzież w Kaliszu

W dniach 25-27 kwietnia 2008 r. odbył się w Kaliszu Zjazd Młodzieży z Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.
 
Uczestników przywitał proboszcz parafii ks. dr Krzysztof Rej wraz z kaliską młodzieżą. Po wspólnym śpiewie i kolacji, miejscowy parafianin G. Elb oprowadził przybyłych po Kaliszu, ukazując wspaniałe uroki miasta „by night”. Po nocnej przeprawie uliczkami najstarszego miasta w Polsce wszyscy udali się na kwatery, gdzie czekał jeszcze seans filmu pt. „Pręgi”. Film wprowadził w główną tematykę zjazdu „WYCHOWANIE”, wzbudzając wiele emocji i skłaniając do głębokich przemyśleń.
 

 
Następnego ranka uczestnicy zjazdu udali się do dawnej rezydencji Działyńskich w Gołuchowie. Tam mieli okazję zwiedzić wspaniały zamek z XVI wieku wraz z kompleksem parkowym. W centralnym punkcie parku znajduje się chata góralska, w której miał miejsce odpoczynek połączony z dyskusją na temat wychowania młodzieży. Po czasie refleksji zwiedzający udali się do zagrody żubrów, danieli, dzików i koni polskich, podziwiając po drodze paśniki i schronienia dla zwierząt. Po udanym spacerze grupa wyruszyła w drogę powrotną do Kalisza.
 
W centrum parafialnym czekały już słodkości oraz kolejne porcje wrażeń. Każdy z uczestników miał okazję wziąć udział w scenkach, które sami przygotowali. Największą furorę zrobiła scenka zatytułowana: „Rodzina Chwastek – 12 lat później”...
 

 
Rano, po wspólnym śniadaniu, młodzież udała się do kaliskiej kaplicy, gdzie wzięła udział w nabożeństwie. Przybrało ono charakter młodzieżowy: śpiewano pieśni młodzieżowe, uczestnicy czytali w liturgii Słowo Boże.
 

 
Następnie nadszedł smutny czas pożegnać, ponieważ trzeba było wracać do swoich rodzin i codziennych obowiązków. W zjeździe wzięło udział 25 osób z parafii: Bydgoszcz, Kalisz, Kępno, Ostrów Wlkp., Poznań. Nad całością opiekę sprawowali: ks. Dariusz Chwastek (Duszpasterz Młodzieży z Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej), ks. Michał Kühn, Ewa Banaszak oraz Przemysław Mikler. Kolejny zjazd młodzieży planowany jest jesienią w okolicach Święta Reformacji.
 
Sandra Śliwka