english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nominacja do tytułu Modernizacja Roku 2007

W 2007 roku Parafia Ewangelicko-Augsburska w Słupsku wzbogaciła się o nowy instrument. Jego zainstalowanie w słupskim kościele Św. Krzyża, wymagało przebudowania i wzmocnienia istniejącej empory. Prace przy modernizacji empory i montażu organów zakończyły się w październiku 2007 roku, ale już od lipca instrument służył podczas niedzielnych i świątecznych nabożeństw, jak również podczas koncertów.
 
Dzięki przebudowie i modernizacji słupski kościół zyskał na swoim wyglądzie, co zauważają wszyscy odwiedzający tę świątynię. Wykonanie projektu zostało zauważone także przez Miejskiego Konserwatora Zabytków i zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2007”. W ten sposób Parafia, jako inwestor, oraz wykonawca przebudowy zostali nominowani do tej prestiżowej nagrody.
 
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Projekt mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Rady Miasta Słupska, jak również dzięki wkładowi własnemu parafian.
 
xwf