english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Norwescy duchowni w Warszawie

22 września 2008 r. warszawska parafia Świętej Trójcy gościła 7-osobową delegację księży z dekanatu Vinger i Odal, należącego do diecezji Hamar Kościoła Norwegii. Norwescy luteranie obejrzeli kościół Świętej Trójcy, w którym zapoznali się z historią świątyni i parafii, a także z ogólnymi informacjami, dotyczącymi życia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
 
Norweska delegacja odwiedziła również Centrum Luterańskie przy ul. Miodowej. Ewa Śliwka, dyrektor Biura Konsystorza oraz Anna Wrzesińska z biura Biskupa Kościoła zaprezentowały skandynawskim gościom szereg informacji nt. organizacji i działalności Kościoła w Polsce. Następnie goście zapoznali się z funkcjonowaniem Polskie Rady Ekumenicznej, o której opowiadał ks. Ireneusz Lukas, dyrektor biura PRE, a na koniec wzięli udział w spotkaniu z Wandą Falk, dyrektorem generalnym Diakonii Polskiej.
 

 
Dzień później Norwegowie złożyli wizytę w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętego Marcina w Krakowie oraz zwiedzili muzeum na terenie b. obozu koncentracyjnego Auschwitz.
 
Wizyta norweskich duchownych miała charakter podróży studyjnej związanej z coraz większą ilością polskich emigrantów w Norwegii, którzy nawiązują również kontakt z parafiami luterańskimi.
 
Na zdjęciu główny kościół dekanatu (Vinger Kirke), który w zeszłym roku obchodził 310-lecie istnienia.
  
Źródło: trojca.waw.pl