english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O narkomanii na zjeździe młodzieży w Katowicach

W piątkowe późne popołudnie, 25 kwietnia 2008 r., młodzież z regionu Górnego Śląska uczestniczyła w kolejnym diecezjalnym zjeździe. Tym razem odbył się on w siedzibie diecezji, w Katowicach. Spotkanie rozpoczął, a potem także zakończył modlitwą i błogosławieństwem bp Tadeusz Szurman. Tradycyjnie nie obyło się bez śpiewu, w którym prowadzili: pianistka – Miriam Szurman oraz gitarzysta – ks. Andrzej Wójcik.
 

 
Temat spotkania: „Narkomania – najlepsze wyjście nie wchodzić” wpisał się w tegoroczny motyw przewodni w Kościele ewangelickim – wychowanie chrześcijańskie. I. Hildebrandt z ośrodka dla narkomanów w sposób dynamiczny i czasem „okrutnie” barwny przybliżyła zebranym teoretyczne i praktyczne aspekty uzależnienia. Zagadnienie narkomanii nie jest nikomu obce, ponieważ wszyscy w sposób bierny się z nim spotykamy. Młodzież, choć świadoma wielu zagrożeń, słuchała uważnie wykładu.
 

 
Bezpośrednio potem reagowała bardzo żywo, zadając wiele ciekawych i głębokich pytań. Dyskusja, jaka się wywiązała, świadczy o tym, że zjawisko narkomanii jest tematem aktualnym, na który ciągle trzeba rozmawiać… Wartościowy czas w Katowicach zakończyła część nieoficjalna, czyli kolacja – pyszne naleśniki z cukrem pudrem.
 
xmcz