english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O pożądaniu w Hażlachu

W sobotnie popołudnie 7 czerwca 2008 r. odbyło się w Hażlachu nabożeństwo młodzieżowe połączone ze spowiedzią i Komunia Świętą. W hażlaskim kościele zgromadziło się ponad trzydziestu młodych ludzi. Po powitaniu rozpoczął się śpiew, do którego przygrywali „etatowi” parafialni gitarzyści: ks. Grzegorz Brudny i Bartek Sztwiertnia.
 

 
Kazanie wygłosił zaproszony gość – ks. Marek Londzin z Dzięgielowa. Ks. Marek zajął się głównym tematem nabożeństwa – treścią IX i X przykazania. Przypomniał, że młodzież często pożąda wielu różnych przedmiotów: nowej i lepszej „komórki”, roweru, potem samochodu itd. Owa chęć zdobycia danego przedmiotu dominuje myśli i marzenia, zmusza do zdobycia go za wszelką cenę. To właśnie jest pożądanie. Kaznodzieja podkreślił, jak ważna jest walka z pożądaniem stymulowanym dodatkowo reklamą i środowiskiem. Ks. Marek przypomniał, jak ważne jest podporządkowanie swoich marzeń i celów Panu Bogu.
 

 
Po zwiastowaniu nastąpiła spowiedź i Sakrament Ołtarza, do którego przystąpili wszyscy konfirmowani uczestnicy nabożeństwa.
 

 
Po zaśpiewaniu ostatniej pieśni wszyscy udali się na ognisko, by w miłej atmosferze spędzić ze sobą jeszcze kilka godzin. Czas ten upływał na rozmowach i grze w siatkówkę.
 

 
Warto podkreślić, że samo nabożeństwo, jak i prace związane przygotowaniem były inicjatywą młodzieży, której trzon stanowią tegoroczne konfirmantki.
 
ks. Wojciech Pracki