english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ogólnopolska akcja charytatywna

W poniedziałek, 8 grudnia, z Dzięgielowa wyjechał samochód wypełniony kartonami pełnymi paczek zebranych w ramach akcji „Prezent pod choinkę”, organizowanej od 8 lat przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonię Kościoła EA w RP.

W tym roku udało się przygotować 4777 prezentów. Zdecydowana większość z nich trafiła za wschodnią granicę, do ukraińskich dzieci w szkołach, domach dziecka oraz parafiach. Po raz pierwszy prezenty dotarły także do młodych Afrykańczyków ze szkoły w Dijba w Burkina Faso, w Afryce Zachodniej – 220 uczących się tam dzieci otrzymało koszulki, zabawki oraz przybory szkolne.

- Dzieci i dorośli angażujący się w tegoroczną akcję wykazali ogromną ofiarność. Dzięki temu mogliśmy wysłać niemal 1000 prezentów więcej niż w poprzednim roku. Po przeglądnięciu paczek zostało dużo słodyczy i innych produktów spożywczych ze zbyt krótkim terminem ważności, a także dużo używanych zabawek i ubranek w dobrym stanie (w paczkach wysyłamy tylko nowe). Wszystkie te rzeczy zasiliły inną akcję charytatywną CME „Rodzina rodzinie” i zostały przekazane rodzinom w różnych częściach kraju, będącym w trudnej sytuacji materialnej – mówi Iwona Holeksa, koordynator akcji.

Tegoroczna edycja „Prezentu” przeprowadzana była w ponad 100 miejscowościach w Polsce, nad akcją czuwało 59 koordynatorów lokalnych.

cme