english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Otwarcie biura poselskiego w Wiśle

W piątek 18 lipca 2008 r. w Wiśle odbyło się otwarcie biura poselskiego prof. Jerzego Buzka. Na siedzibę biura wybrano lokal w Domu Zborowym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Na otwarcie zaproszeni zostali burmistrzowie i wójtowie powiatu cieszyńskiego z Starostą Cieszyńskim Czesławem Gluzą na czele.
 

 
Otwarcia i poświęcenia nowego biura Posła Parlamentu Europejskiego, zgodnie z ewangelickim porządkiem, dokonali: ks. prob. Waldemar Szajthauer oraz ks. prałat Rudolf Wojnar. Swoją radość z faktu otwarcia biura w Wiśle wyraził prof. Jerzy Buzek, podkreślając jego znaczenie i rolę dla społeczności tego regionu. Podczas otwarcia głos zabrał Burmistrz Miasta Wisła Andrzej Molin oraz Starosta Cieszyński Czesław Gluza.
 
 
Burmistrz Miasta Szczyrku odebrał z rąk prof. Jerzego Buzka wiślański kamień, który zostanie przekazany na budowę europejskiego ołtarza, którego inicjatorem jest ks. Jan Byrt.
 
Otwarcie biura zbiegło się z europejskim spotkaniem młodzieży, którego organizatorem jest wiślańskie Liceum Ogólnokształcące z jego dyrektor Danutą Kozyra. Młodzież z różnych krajów Europy przekazała Panu Profesorowi życzenia oraz okolicznościowe upominki.
 

 
Po otwarciu biura prof. Jerzy Buzek odwiedził przebywające na obozie w Jaworniku dzieci z Parafii w Ostojičevie. Organizatorem obozu jest Biskup Kościoła Janusz Jagucki oraz Jego małżonka Danuta Jagucka – główna inicjatorka obozu dzięki, której mógł się on odbyć (relację z obozu - wkrótce). Piątkowy wieczór, iście europejski, zakończyły dzieci z Ostojićeva pieśnią Ojcowski Dom.