english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Otwarcie księgarni Warto w Krakowie

Powstała pierwsza w Krakowie księgarnia chrześcijańska, w której będzie można nie tylko kupić książkę, ale także oddać się zabawom i zrelaksować.Niedziela, 14 września, to data dla krakowskiego zboru ewangelików niezwykle istotna. Obchodzona co rok pamiątka pojawienia się na ziemi krakowskiej protestantyzmu zbiegła się w czasie z uroczystościami otwarcia nowej księgarni chrześcijańskiej „Warto”.

Po uroczystym nabożeństwie grupa krakowskich zborowników, zaproszeni goście i organizatorzy całego przedsięwzięcia zebrali się przed wejściem do nowej księgarni, by zainaugurować jej działalność. – Będzie to witryna kościoła, ludzie odwiedzający świątynię będą mogli przy okazji zapoznać się z ofertą wydawniczą naszej wspólnoty – tłumaczy ks. Roman Pracki, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Krakowie.Księgarnia jest wspólnym przedsięwzięciem Wydawnictwa „Warto” i krakowskiej parafii. Mieści się w jednym z budynków na ulicy Grodzkiej, nieopodal wciśniętego między kamienice kościoła św. Marcina. To jedna z głównych ulic prowadzących wprost na rynek. Miejsce na wagę złota, w którym każdego dnia spotkać można tłumy ludzi z całego świata.

– Mamy nadzieję, że ludzie będą nas chętnie odwiedzać i miło spędzać czas wśród różnych chrześcijańskich książek – mówi Aneta Kurus, księgarz. W perspektywie jest utworzenie przejścia do podziemi, gdzie znajdować ma się mała kawiarnia. – To ma być przede wszystkim miejsce odpoczynku dla ludzi, taka przystań dla całych rodzin, pełna spokoju i wytchnienia – przekonuje Grzegorz Przeliorz, specjalista ds. marketingu w Wydawnictwie „Warto”, który odpowiedzialny jest za wszystkie „księgarskie” projekty.Pomoże w tym z pewnością kącik dla dzieci. Powstał on dzięki wykorzystaniu starego sposobu budowania kamienic, w których sufity znajdują się bardzo wysoko. Tak wielką przestrzeń funkcjonalnie zagospodarowano tworząc coś w rodzaju półpiętra. Dzieciaki będą mogły wspólnie bawić się, czytać książki, kolorować i rozmawiać, a jednocześnie cały czas spoglądać przez balustrady na rodziców stojących poniżej i przeglądających książki.

Pracowników czeka trudne zadanie. Sama dobra lokalizacja nie zapewni sukcesu. Miejsce to powinno sprzyjać zadawaniu pytań, a jednocześnie także pomagać w poszukiwaniu konkretnych i budujących odpowiedzi. – Chcemy być świadectwem i dobrym partnerem do rozmowy, bo zadaniem tej księgarni jest przyjmowanie ludzi z ich pytaniami – przekonuje Gloria Gatner, kierownik księgarni, która podobnie jak Aneta zmieniła miejsce zamieszkania, by pracować w krakowskiej księgarni „Warto”.Księgarnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 19, w sobotę od 11 do 16, a w niedzielę od 11 do 14. W ofercie znajdują się książki o różnej tematyce. Znaleźć można literaturę typowo teologiczną, jak i poradnikową, skierowaną do ludzi w różnym wieku i będących w różnych sytuacjach życiowych. Bogata jest oferta dla dzieci, która obejmuje nie tylko książki, ale także kolorowanki i zabawne gadżety.

Łukasz Ostruszka