english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Po czwartym wieczorze ProChrist

Normalność nudzi, zło fascynuje

Codziennie gazety, radio, a szczególnie telewizja przekazują ludziom setki informacji. W większości złych.

Rozboje, oszustwa, gwałty, kradzieże czy katastrofy to fascynujące tematy - tak myślą dziennikarze i wydawcy, ale przede wszystkim - tak myślą odbiorcy ich przekazów - zwykli ludzie. Dlaczego zło tak fascynuje współczesnego człowieka? Gdzie przebiega granica odbierania świata przez pryzmat czarnego koloru? Na te problemy zwrócił uwagę mówca każdego wieczoru Ulrich Parzany.

Rozmowy prowadzone podczas czwartego z wieczorów międzynarodowej kampanii ekumenicznej ProChrist 2008 były próbą odpowiedzi na te pytania. Historia życia przestępcy - "Cichego" pokazuje, iż wszyscy czujemy potrzebę zbliżenia się do drugiego człowieka lecz niestety, nie wszyscy potrafimy się do tego przyznać.

Małgorzata i Zbigniew Krajewscy z Zabrza przychodzą na spotkania ProChrist każdego wieczoru ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem. Zapytani, jak chcą je uchronić przed złem tego świata odpowiadają, iż może to zrobić jedynie Jezus, a oni pomogą mu wychowując dziecko w miłości.

Tym razem gościem muzycznym wieczoru był Darek Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers. Dwuosobowa grupa teatralna Covenant Players - Amy Lo i Dariusz Kawulok w krótkiej formie scenicznej przedstawili historię mężczyzny posiadającego przysłowiowe " wszystko" lecz nadal poszukującego sensu życia.

Ks. Andrzej Malicki z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego oraz Piotr Uszok prezydent miasta Katowice, pozdrowili 3,5 tysiąca zebranych w Spodku osób oraz odbiorców przekazu satelitarnego w ponad 100 miejscach w Polsce, Anglii i Czechach.