english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Po ostatnim wieczorze ProChrist

Ponad 80 tysięcy ludzi uczestniczyło w ProChrist 2008

Przebaczenie - ostatni temat

Każdy z nas nosi w sobie jakieś bolesne schematy zachowań: obwinianie, użalanie się nad sobą, hołubienie urazy. Jeżeli tak jest, oznacza to, że nie potrafimy wybaczać.

Ulrich Parzany podjął podczas ostatniego wieczoru ProChrist temat samotności wynikającej z braku woli przebaczania. Mówił o obciążających wspomnieniach, pielęgnowaniu krzywd.
Jak co wieczór słowa mówcy tłumaczył ks. Mirosław Czyż. Poznaliśmy się w ubiegłym roku na jednym ze spotkań komitetu organizacyjnego ProChrist. Podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie po raz pierwszy tłumaczyłem ks. Parzanego. Było to dla mnie pierwsze tego typu doświadczenie. Mamy podobne temperamenty, jesteśmy dynamiczni, gestykulujemy, to pomaga zharmonizować nasze wypowiedzi. Dzięki temu potrafię oddać emocje mówcy.

Śpiew Beaty Bednarz i muzycznego gościa wieczoru, 20-osobowego, instrumentalno-wokalnego Zespołu CME, rozgrzewały zgromadzoną w Spodku 5 tysięczną publiczność. Istniejąca od 2000 roku grupa muzyczna, działająca przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie prowadzi koncerty w całej Polsce. Naszym celem jest głoszenie prawdy i prowadzenie ludzi w uwielbieniu Boga przez wspólne śpiewanie.

Podczas ostatniego spotkania nie zabrakło przesłania przekazywanego przez sztukę aktorską. Zespół Charlesa Tannera wystąpił w monodramie "Hipoteza". Pozdrowienia przez modlitwę przekazał wszystkim zgromadzonym w Spodku i ponad 100 miejscach przekazu ks. bp Paweł Anweiler, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
Bohaterką ostatniego, ósmego wieczoru ProChrist była Marta Otrębska .
Żyłam w normalnej rodzinie i wszystko z zewnątrz wyglądało kolorowo, ale kolorowo nie zawsze znaczy dobrze. Często czułam ból, miałam poczucie niedosytu, depresje, emocjonalny głód, z którym nie potrafiłam sobie poradzić. Trafiłam na spotkanie ewangelizacyjne.

Wtedy w moim życiu pojawiła się nadzieja, że jest ktoś na kim mogę się oprzeć
i podjąć dobre decyzje. Ludzie, którzy znali mnie wcześniej dostrzegają zmianę, która się we mnie dokonała.

Wieczory ProChrist 2008 dobiegły końca. Waldemar Andrzejczak z Ozorkowa był jednym z 483 wolontariuszy pomagających przy realizacji projektu. Często uczestniczę w spotkaniach ewangelizacyjnych. Poznałem podczas nich wielu ludzi, szczególnie młodych, z którymi jestem w stałym kontakcie. W Katowicach nawiązałem nowe przyjaźnie. impreza się skończyła, ale kontakty z ludźmi pozostaną.