english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Poruszeni

– Wirus HIV to morderca. Nie zna granic, nie rozróżnia między wierzącymi i niewierzącymi – uświadamiał zebranych w jednym z namiotów seminarzysta Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie Tomas Rehak.

Seminarium „Seks, AIDS oraz wzajemne relacje” zgromadziło około 50 młodych ludzi, którzy z pewnym niedowierzaniem słuchali o możliwych sposobach zarażenia wirusem HIV oraz historii rówieśników zarażonych i umierających na AIDS.
W Polsce jest 11 431 osób zakażonych wirusem HIV, rocznie notuje się ponad 2000 zachorowań. Jednak to dopiero wierzchołek góry lodowej. Specjaliści i praktycy pracujący z chorymi oceniają, że około 50-80 tysięcy osób zarażonych wirusem żyje w nieświadomości. W większości przypadków do zarażenia dochodzi w czasie kontaktu seksualnego, dla wielu młodych, niedoświadczonych ludzi pierwszego i jednocześnie skazującego.
– Żyjemy w świecie przesyconym seksem. Dziś trudno czekać z podjęciem kontaktów seksualnych do małżeństwa, nawet wierzącym. Jednak należy sobie zdawać sprawę z wszelkich możliwych konsekwencji – ostrzegał seminarzysta.
Poruszających tematów podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie nie brakuje. Każdy z punktów programu dotyka innych problemów, spraw ludzi w różnym wieku, z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Hasło tygodnia „O tym, co zadziwia” wskazuje kierunek i rozwiązanie, który każdy człowiek sam musi odnaleźć.

– Potrzebuję teraz wyciszenia, czasu na przemyślenie. Nie da się tak po prostu wrócić do codzienności, nie wprowadzając zmian. Nie da się przejść obojętnie, zignorować treści, które usłyszałam podczas tych dwóch godzin – mówi uczestniczka spotkań ewangelizacyjnych.

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie trwa. Do niedzieli, 13 lipca, będziemy świadkami jeszcze wielu ważnych decyzji, zmian i „poruszeń” w życiu jego uczestników.