english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pożegnanie śp. Ireny Falcman

W piątek 6 czerwca 2008 r. na cmentarzu ewangelickim w Łodzi pożegnaliśmy śp. Irenę Falcman, zmarłą 30 maja w wieku 89 lat.
 
Irena Falcman była córką przedwojennego proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu, ks. Aleksandra Falzmanna, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau oraz Łucji Falcman, która była w okresie powojennym organizatorką życia parafialnego w Zgierzu.
 
Zmarła przez całe życie była związana ze Zgierzem i tamtejszą parafią. Była absolwentką Gimnazjum i LO im. S.Staszica. Od lat 60-tych pracowała społecznie jako księgowa parafii. Przez wiele lat - aż do 2006 roku - była czynnym członkiem Rady Parafialnej, a od 2006 roku została honorowym jej członkiem.
 
W pracy zawodowej była wielokrotnie nagradzane i odznaczana za swoje zaangażowanie
i sumienność w wykonywaniu powierzanych jej obowiązków. Uchwałą Rady Państwa w roku 1964 została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 1974 r. Ministerstwo Przemysłu Lekkiego wyróżniło ją Złotą Odznaką Zasłużonego Pracownika Przemysłu Lekkiego.
 
Nad grobem pożegnali ją aktualny proboszcz parafii - ks. Marcin Undas oraz jego poprzednik - ks. konsenior Mariusz Werner.
 
Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje, że jako ostatni nad prochem stanie.
Księga Hioba 19,25