english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

ProChrist w Wałbrzychu

Chrześcijanie dla Chrystusa  – sukces ProChrist jeszcze przed startem

Pierwsze spotkanie ewangelizacyjne w katowickim Spodku w ramach ProChrist jeszcze się nie rozpoczęło, a już można mówić o ogromnym sukcesie jaki odnosi to wydarzenie. Nie tylko w Katowicach, ale także w wielu miejscach przekazu chrześcijanie różnych wyznań połączyli swe siły, aby wspólnie dać świadectwo swojej wiary. W imię Chrystusa i dla Chrystusa. 

Przykładem takiej ekumenicznej współpracy jest np. Wałbrzych, gdzie w organizację przekazu zaangażowało się aż 9 wspólnot - 7 Kościołów a także Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów oraz Fundacja Jesus Christ Security . Nikt nie pamięta, aby kiedykolwiek wcześniej w tym mieście tak duża grupa chrześcijan różnych wyznań przemówiła „jednym głosem”.

- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę brać udział w takim wydarzeniu. Nawet w najśmielszych snach nie myślałam, że będę kiedykolwiek w takim gronie robił ewangelizację w Wałbrzychu – przyznaje Darek, pastor Kościoła Chrześcijan.

Czasem, gdy próbujemy robić coś dla Pana Boga napotykamy na wiele utrudnień, borykamy się z przeciwnościami, które często podcinają nam skrzydła. Tym razem jednak te przeszkody okazały się błogosławieństwem.

– Początkowo, gdy było tylko sześciu organizatorów zamierzaliśmy wynająć niewielką salę na 150 osób w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, jednak nie udało nam się – opowiada Iwona, odpowiedzialna za koordynację całości - Zdecydowaliśmy się więc na krok wiary i zarezerwowaliśmy dużą halę sportową na ok. 300 miejsc siedzących. I oto, okazało się, że w organizację włączyły się jeszcze 3 wspólnoty, w tym parafia katolicka. Udało nam się też uzyskać aprobatę Świdnickiej Kurii Biskupiej dla tego przedsięwzięcia. Teraz cieszymy się, że mamy tak dużą salę – miejsca na pewno nie zabraknie!

Podobnie było z przekazem nabożeństwa dla organizatorów i wolontariuszy, które miało miejsce w sobotni wieczór. Okazało się, że nie można w tym czasie wejść do hali, gdyż odbywać się tam będą zawody sportowe. Postanowiono wiec zrobić nabożeństwo w kaplicy parafii ewangelickiej. W jego prowadzenie włączyli się wszyscy liderzy (księża i pastorzy). Było to wyjątkowe przeżycie i poprzez przez wspólne modlitwy, symboliczne podzielenie się chlebem oraz Słowo, którym dzielili się liderzy jak nigdy wcześniej można było poczuć ducha jedności i jednomyślności.

- Jeszcze nigdy nie modliliśmy się razem w tak różnorodny gronie – powiedział w czasie swojego wystąpienia pastor Kościoła Zielonoświątkowego – to dla nas ogromna szansa, nie zmarnujmy jej!

- Choć nosimy różne koszulki i czasami gramy przeciwko sobie, to przecież wszyscy należymy do jednej drużyny – podkreślał ks. Damian z parafii katolickiej – jestem przekonany, że Jezus nie kibicuje żadnej z grup, On po prostu cieszy się „grą”!

Zadziwić wątpiących – to motto i za razem główny cel ewangelizacji ProChrist 2008.

- Początkowo byłam bardzo sceptycznie nastawiona do organizacji przekazu w Wałbrzychu, nie byłam pewna czy w ogóle się za to zabierać – wyznaje Iwona – jednak przez pewne okoliczności zrozumiałam, że jest Ktoś komu bardzo na tym zależy – Jezus Chrystus. Wciąż wątpiąca zabrałam się więc do pracy. I co się okazało? Jeszcze nie rozpoczęło się na dobre, a Bóg już mnie zadziwił! Takiego błogosławieństwa w postaci ludzkiej przychylności i otwartych drzwi nie doświadczyłam dawno! Myślę, że Bóg ma nam coś bardzo ważnego do przekazania i chce, aby jak najwięcej ludzi mogło to usłyszeć! To jedyne rozsądne wytłumaczenie tego, co się dzieję, myślę, że nie tylko w Wałbrzychu!

Wieczory ewangelizacyjne będą się rozpoczynać codziennie od 6 do 13 kwietnia o godz. 18.00 – w katowickim Spodku oraz w ok. 100 miejscach przekazu w Polsce. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wielkim ekumenicznym wydarzeniu!

Zwariowaliśmy dla Chrystusa! A Ty? Daj się zwariować! Wątpisz? Przyjdź – zdziwisz się! www.prochrist.pl