english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rodzinne świętowanie w Mikołajkach

Tegoroczny Dzień Dziecka w parafii mikołajskiej minął niezwykle uroczyście. W niedzielny poranek ,1 czerwca 2008 r. dzieci, rodzice i dziadkowie zebrali się na nabożeństwie, w którym słowem służył proboszcz parafii ks. Bogusław Juroszek. Nabożeństwo uświetnili także swoją obecnością najmłodsi, którzy wraz ze swoja opiekunką, pastorową Edytą Juroszek przygotowali program artystyczny poświęcony matkom z okazji ich - nie tak dawno obchodzonego - święta. Dzieci śpiewały pieśni, recytowały wiersze, a na końcu wręczyły wszystkim mamom własnoręcznie wykonane serca, dziękując tym samym za ich wychowawczy trud.
    

 
Po nabożeństwie przyszedł czas na wspólne grillowanie i zabawy podczas pikniku parafialnego, zorganizowanego w altanie nad jeziorem. Po posiłku wszyscy uczestnicy pikniku zostali podzieleni na dwie grupy, w których każdy mógł zdobyć punkty dla swojej drużyny. Nad całością rozgrywek sportowych czuwało jury złożone z członków rady parafialnej i byłego proboszcza ks. Franciszka Czudka. Szczególne emocje wzbudziło przeciąganie liny i wyścigi z łyżką pełną wody. Zagorzała rywalizacja jednak nie wytypowała zwycięzcy, jury ogłosiło remis. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
 

 
Takie spotkania to ważna cześć w życiu parafialnym każdego zboru, ludzie przestają być dla siebie anonimowi, dzielą się wspólnie swoimi radościami, ale też troskami. Buduje się społeczność, która procentuje.
 

 
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego wspólnego święta.
  
Ilona Kubala
foto: Piotr Czudek