english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spotkanie reformacyjne w Toruniu

W dniu 24 października 2008 r. w parafii ewangelickiej w Toruniu odbyło się doroczne spotkanie reformacyjne. Już od 27 lat w toruńskiej parafii miejscowi ewangelicy oraz zaproszeni goście spotykają się, by uczcić pamiątkę Reformacji i zastanowić się nad ponadczasowością reformacyjnego przesłania.
 

 
Obchody te wpisały się już w miejski kalendarz i także w tym roku w uroczystościach wziął udział prezydent miasta Michał Zalewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Przybyszewski oraz były wojewoda prof. Andrzej Tyc. W spotkaniu wzięli także udział duchowni Kościołów rzymskokatolickiego, prawosławnego i ewangelicko-metodystycznego oraz liczne grono rektorów i profesorów toruńskich uczelni.
 
Ponad dwugodzinne spotkanie wypełniły przemówienia zaproszonych gości, śpiew pieśni oraz wykład ks. prof. ChAT dr. hab. Marcina Hintza, kierownika katedry teologii systematycznej ChAT i zarazem proboszcza PEA w Częstochowie. Wykład poświęcony był Idei poszanowania życia jako ewangelickiego głosu w debacie bioetycznej. Po wykładzie uczestnicy zadawali pytania, szczególnie związane z polskim ustawodawstwem w zakresie biotechnologii.
 

 
Całość spotkania prowadzili ks. Jerzy Molin – proboszcz Parafii oraz prof. dr hab. Janusz Małłek, członek toruńskiej parafii i były długoletni prorektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.