english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święta Parafialne w Koninie i Turku

Konin
  
W niedzielę, 1 czerwca 2008 r. w parafii ewangelickiej w Koninie obchodzono Dzień Rodziny. Z tej okazji młodzież przygotowała specjalny program, który zaprezentowała podczas nabożeństwa i spotkania w sali parafialnej. Na początku uczestnicy wysłuchali wiersza, który wyrecytowała E. Pąpka. Podczas nabożeństwa według liturgii młodzieżowej zbór śpiewał pieśni przy akompaniamencie gitary, na której grał Michał Legierski. Młodzież wykonała indywidualnie pieśń „Dziękuj mu”, która znakomicie oddawała dziękczynny charakter całej uroczystości. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. A. Mendrok.
 

 
Po nabożeństwie uczestnicy spotkali się w sali parafialnej. Podczas delektowania się pysznymi wypiekami wiersze recytowali M. i S. Śniak oraz K. Truschke, po czym wszyscy zgromadzeni zaśpiewali kilka pieśni. Występ zakończył się gromkimi brawami. Następnie dzieci i młodzież wręczyła swoim rodzicom specjalnie przygotowane laurki.
 
 
Po zakończeniu oficjalnej części rodzice mieli czas na wspólne rozmowy, a dla dzieci i młodzieży przygotowane były gry i zabawy.
 
Turek
  
W tym samym dniu po południu świętowali także parafianie w Turku. Uroczystości rozpoczęły się wspólnym nabożeństwem, które miało charakter dziękczynny za dzieci i rodziców. Tego dnia swoje 75. urodziny obchodziła także parafianka – Amanda Bajer. Nabożeństwo wspólnie prowadzili: ks. A. Mendrok, który wygłosił kazanie i praktykant M. Legierski.
 

 
Po nabożeństwie uczestnicy udali się do ogrodu parafialnego, gdzie przy pięknej pogodzie spędzano czas na pikniku. Solenizantka poczęstowała wszystkich pysznym tortem. O dobrą organizację zatroszczyli się miejscowi gospodarze – państwo Ptak. Dla najmłodszych (przecież był Dzień Dziecka ...) przewidziane były konkursy z nagrodami. Każdy mógł coś wygrać. Ta możliwość skusiła nawet duchownych, którzy także próbowali swoich sił w rzucie piłką do wiaderek.
    
Wspólne chwile upływały pod znakiem wspólnych rozmów, na które na co dzień często nie ma czasu. To popołudnie pozostanie na długo w pamięci uczestników.
 
ML