english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto Parafialne i Dzień Dziecka w Łodzi

 W niedzielę, 1 czerwca 2008 r. w parafii łódzkiej odbyło się tradycyjne Święto Parafialne, które tym razem połączone zostało z Dniem Dziecka. Jak co roku uroczystość ta przyciągnęła liczną rzeszę parafian i to nie tylko z Łodzi, ale także z Piotrkowa Trybunalskiego, Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego i Zgierza. Przybyła także grupa pracowników i woluntariuszy CME z Dzięgielowa, którzy przygotowali program dla najmłodszych.
 

 
Świąteczne obchody rozpoczęły się tradycyjnie od nabożeństwa, które było podziękowaniem Bogu za ten jakże wspaniały dzień. W trakcie nabożeństwa dzieci ze Szkółki Niedzielnej zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, wykonując kilka pieśni. Po ich wysłuchaniu najmłodsi udali się na swoje nabożeństwo dla dzieci do kaplicy w „Mateusiku”.
 

 
Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa wszyscy przeszli do ogrodu przystrojonego balonami. W nim czekał już grill, poczęstunki, a specjalnie dla dzieci – dmuchany zamek i klauni. Ten czas na wolnym powietrzu rozpoczął się od posiłku, który sprzyjał rozmowom. Jak można było się domyśleć, najszybciej zjadły dzieciaki i pobiegły do zamku.
 

 
Dorośli schronili się przed słońcem w Mateusiku, gdzie przygotowywano już kolejną część programu. Był to wykład zajmującej się w Diakonii pomocą dzieciom Ilony Luchcińskiej, na temat: „Wartości i zagrożenia internetu”. Jego celem było uwrażliwienie rodziców na problem internetu zwłaszcza w kontekście dzieci oraz wskazanie, jak można pozytywnie z niego czerpać oraz chronić dzieci przed jego zagrożeniami.
 

 
Zabawy dzieci z klaunami, rozmowy połączone ze śpiewaniem starszej części parafian kontynuowano do godzin popołudniowych. Podsumowując ten ważny dla życia parafii dzień, trzeba podkreślić, że było to wartościowy czas, który przyniósł radość i pozwolił na integrację wiernych kilku pokoleń.
 
Andrzej Grzegorczyk
 
Więcej zdjęć na stronie parafii w Łodzi