english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto w Katowicach

Wieczory ProChrist od 6 do 13 kwietnia 2008 r.

Rozpoczęło się już odliczanie godzin dzielących nas od pierwszego z ośmiu wieczorów ProChrist, które, od 6-13 kwietnia 2008 r., będą odbywały się w katowickim Spodku. Jesteśmy gospodarzami wydarzenia, które stawia przed nami wyzwania, ale i stwarza możliwości, stając się praktyczną lekcją ekumenii i prawdziwym sprawdzianem naszego chrześcijaństwa.– Chcemy, aby ProChrist stało się świętem chrześcijan. To przecież akcja skierowana nie tylko na zewnątrz, ale także do nas. W końcu to my – ludzie obecni w Kościele zaprosimy do uczestnictwa w wieczorach tych, którzy, choć stoją obok, są nam bliscy – krewnych, przyjaciół, znajomych. Pielęgnowanie nawiązanych relacji będzie dla nich zachętą do włączenia się w życie chrześcijańskiej społeczności – przekonuje Paweł Gumpert.

Czy zdecydowaliście już o swoim udziale w ProChrist? To właściwy moment na podjęcie właściwej decyzji pamiętając, że krzyż Chrystusa jest miejscem, pod którym rozpoczyna się nowe życie człowieka, a obowiązkiem chrześcijanina jest niesienie go i stawianie przed każdym, kogo spotyka na swojej drodze.

– Każdy z nas otrzymał od Boga życie, czas, z którego kiedyś będziemy musieli się rozliczyć, który kiedyś się skończy. Wtedy odpowiemy przed Bogiem także i za to, co zrobiliśmy w tym życiu mówiąc lub też nie mówiąc ludziom o ewangelii, o Bożej miłości – podkreśla Paweł Gumpert.

ProChrist zostało przygotowane jako „narzędzie” dla Kościołów, ale kościoły to ludzie, a więc jest to narzędzie, które każdy z nas będąc członkiem społeczności może wykorzystać zapraszając innych do uczestnictwa w wieczorach i samemu w nich uczestnicząc.

gglajcar