english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Świętowanie na Równicy

W świąteczny, choć pochmurny dzień, 22 maja 2008 r. tradycyjnie świętowano przy kamieniu na zboczu ustrońskiej Równicy. W leśnym kościele spowitym mgłą i kąpanym od czasu do czasu niewielkimi strugami deszczu zgromadziło się około 300 wiernych. Przeważnie byli to parafianie ze Śląska Cieszyńskiego oraz z Górnego Śląska. Natomiast najdłuższy szlak do "Kamienia" przebyli wierni z parafii ewangelickiej w Mikołajkach i Ukcie na Mazurach, którzy zjawili się na nabożeństwie pod opieką ks. B. Juroszka.
 

 
Nabożeństwo prowadzili miejscowi księża: ks. radca P. Wowry oraz ks. Marek Twardzik. Obecny był również ks. radca G. Giemza - Dyrektort Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła E-A, które od kilku lat włącza się w oprawę religijną. Kazanie wygłosił zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej - bp Paweł Anweiller. Swoje rozważanie oparł na tekście z Ew. Mt. 5,9: "Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni Synami Bożymi będą nazwani".
 

 
Później świętowanie przeniosło się na scenę przy schronisku na szczycie Równicy: zagrała orkiestra dęta Diecezji Cieszyńskiej pod dyr. A. Pasternego, śpiewał chór parafii z Wisły pod dyr. Marii Śliż (oba zespoły upiększyły także liturgię nabożeństwa), była grupa klaunów oraz gry i zabawy dla dzieci, zamek do skakania, Bibliobus, stoiska informacyjne i cieszyńskie kołacze.
 

 
zdjęcia: Michał Pilch