english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Szkolna ekumenia w Kończynach Wielkich

To już jest koniec… czyli zakończenie roku szkolnego 2007 / 2008 w Kończycach Wielkich
 
 

 
 
Tradycją jest, że na zakończenie roku szkolnego spotykamy się w kościele, by podziękować za wszystko to, co było naszym udziałem przez miniony rok szkolny. Tak było i tym razem. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści z Kończyc Wielkich koło Cieszyna mieli możliwość uczestniczenia w nabożeństwie ekumenicznym kończącym ten rok szkolny.
 

 
Spotkaliśmy się w zabytkowym kościele pw. Św. Michała Archanioła. W zasadzie odbyły się trzy takie nabożeństwa: dla uczniów szkoły podstawowej, dla gimnazjalistów klas I i II oraz dla absolwentów kończyckiego gimnazjum. Nabożeństwa prowadzone były wspólnie przez księdza ewangelickiego Wojciecha Prackiego i księży katolickich – Andrzeja Wieliczkę i Łukasza Lacha.
 

 
Przed nami wakacje, czas odpoczynku i zabawy. Nie zapominajmy jednak, że bez względu na to gdzie jesteśmy i co robimy, Bóg nas widzi. Dlatego postarajmy się, by był z nas zadowolony.
 

 
Jeden z fragmentów tekstów kazalnych zapisany w Liście do Rzymian brzmiał: „Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie.” Może to dobre motto na zaczynające się wakacje?
 
Agnieszka Witoszek