english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Trzy weekendy - cztery koncerty

N.O.C. w akcji
  
Ostatnia sobota (3 maja 2008 r.) była dla zespołu parafialnego N.O.C. z Piły ogromnym przeżyciem, gdyż miał on możliwość supportu (czyli grania przed głównym wykonawcą) znanego polskiego zespołu rockowego Golden Life, znanego choćby z takich piosenek jak „Oprócz błękitnego nieba” czy „24.11.94”.
 

 
Koncert obył się z okazji obchodów Dni Europy w mieście Wągrowiec. Godzinny repertuar zespołu składał się z rockowych coverów, utworów z płyty „By pomóc” oraz z najnowszych "kawałków" zespołu.
 
Tydzień wcześniej zespół dał koncert w Niemczech w miejscowość Bad Lauchstead, w barokowym kościele swojej partnerskiej parafii z Saksonii. Wyjazd do Niemiec miał za cel muzyczną integrację młodzieży z Polski i Niemiec. Cel wizyty został jak najbardziej zrealizowany. Nowe przyjaźnie i kontakty zacieśniły się przy wieczornym ognisku, gitarach, bongosach i innych instrumentach. Śpiewano po niemiecku, polsku, angielsku i hebrajsku.
  
Natomiast dwa tygodnie wcześniej zespół w niedzielę Cantate wystąpił w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Występ ten był połączony z udziałem zespołu N.O.C. w Ogólnopolskim Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Kairos” w Warszawie, który trwał przez trzy dni w Domu Kultury „Włochy”, a oceniany był przez jury z Akademii Muzycznej w Warszawie. N.O.C, jedyny reprezentant naszego Kościoła został nagrodzony i 17 maja br. w warszawskich Łazienkach odbierze nagrodę. Zespół na festiwalu zaprezentował swoje własne utwory „Psalm Asafowy 83” i „Move on”, które można odsłuchać na stronie http://www.myspace.com/nocpoland  
 
XXX