english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Dobrej Nowiny w Hażlachu

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM!
 
Trzeci tydzień lipca rozpoczął się dla dzieci z hażlaskiego filiału parafii w Cieszynie wyjątkowo. W dniach od 14 – 18.07.2008 r. w godzinach od 9:00 – 12:00 odbywał się bowiem kolejny Tydzień Dobrej Nowiny. Ponad trzydziestu uczestników zbierało się w salce parafialnej, aby uczyć się nowych prawd biblijnych i kreatywnie spędzić wakacyjny czas.
 

 
Każdy dzień rozpoczynał się wspólnym śpiewem i modlitwą. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. W swoim gronie poznawały nowe historie z Pisma Świętego oraz ich bohaterów. Począwszy od ST od Abrahama przez Jozuego i Dawida dzieci nauczyły się zaufania, odpowiedzialności i miłości – względem siebie, bliźniego i Pana Boga. 
Natomiast od Piotra i Pawła ( bohaterów NT ) – entuzjazmu i posłuszeństwa.
 

 
Kolejnym punktem programu był wspólny posiłek i czas na rozładowanie nagromadzonej energii na podwórku, placu zabaw. Podopieczni mogli również wykazać się pomysłowością w pracach plastycznych. „Mali bohaterowie” stworzyli swoje medale, którymi ozdobili koperty. Codziennie dzieci wkładały do nich wersety związane z tematem.
 
... W szczególności wyczekiwanym dniem była środa, później piątek. Wówczas zorganizowane były wyjazdy do Pszczyny i Skoczowa. W Pszczynie ekipa ok. 50 wycieczkowiczów zwiedziła zamek – zbrojownię oraz zagrodę zwierząt. Główną atrakcją były żubry, później kozy, jelenie, kaczki... etc. Na wszystkich czekała też smaczna niespodzianka – pizza. W Skoczowie natomiast uczestnicy szaleli na basenie.
 

 
Tydzień szybko minął. Dzieci z uśmiechniętymi twarzami ruszyły w dalszą wakacyjną przygodę...
  
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Tygodnia Dobrej Nowiny, a w szczególności Panu Bogu za prowadzenie, ochronę i błogosławieństwo.
 
Aneta Kurus & Paweł Cienciała