english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie

Dobiegł juz do końca Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie. To już po raz jedenasty zostały zorganizowane przy parafii ewangelickiej wykłady, seminaria, zajęcia dla dzieci, spotkania ewangelizacyjne i koncerty. W programie codziennie brało w nich udział ponad 200 osób. Byli to nie tylko stali uczestnicy, pochodzący z różnych części Polski, ale również odwiedzały nas osoby, które swój urlop spędzają w pobliskich mazurskich miejscowościach.
 

 
Każdy dzień rozpoczynał wspólny śpiew prowadzony przez Annę Iskrzycką z Zespołu CME, który równocześnie był też wprowadzeniem do wykładów ks. Adama Podżorskiego ze Skoczowa nt. postaci z Dziejów Apostolskich. Po wykładach odbywały się grupy dyskusyjne, prowadzone przez wolontariuszy. Dla części uczestników, którzy biorą udział w obozie, przed obiadem odbywały się także zajęcia sportowe.
 
- W Mrągowie jest tak spokojnie i kameralnie. Dobre wykłady, ciekawe spotkania ewangelizacyjne, a obok tego czas na spacery nad jeziorem i pyszne ciasto w kawiarence TE… - to opinia jednej z młodych uczestniczek tygodnia.
 
Popołudnia to warsztaty prowadzone przez młodych współpracowników CME oraz seminaria. Po raz pierwszy rozpoczęliśmy właśnie w Mrągowie cykl seminariów prezentujących doktrynę luterańską pt. „Tam i z powrotem” czyli droga wiary.
 
- Tydzień to szczególny moment na wyciszenie się i zastanowienie. TE jest wpisany w pejzaż życia parafialnego. Nie wyobrażam sobie, żeby tydzień nie był organizowany – mówi gospodarz tego miejsca ks. Piotr Mendroch.
 

 
O godzinie 17.00 odbywał się najważniejszy punkt programu czyli spotkanie ewangelizacyjne. Muzyka, rozmowy o wierze i zwiastowanie Słowa Bożego przez ks. Andrzeja Wójcika z Gliwic. Każdego dnia mogliśmy doświadczać tego jak Bóg wpływa na życie różnych osób i zmienia je.
 
Wieczory zaś zarezerwowane były na koncerty i wspólny czas na kwaterach, w czasie którego uczestnicy podsumowując dzień, rozmawiali o swoich przeżyciach, dzielili się spostrzeżeniami i modlili.
 
- Seminaria ks. Grzegorza Giemzy zdominowały wszelkie wieczorne dyskusje. Do późnych godzin nocnych dyskutujemy o doktrynach – powiedziała Mariola Fenger, odpowiedzialna za osoby zakwaterowane w internacie szkoły sportowej.
 
W niedzielę Tydzień Ewangelizacyjny zakończył się nabożeństwem w tutejszym kościele. Mamy nadzieję jako organizatorzy, parafia ewangelicka w Mrągowie, Diecezja Mazurska i Centrum Misji i Ewangelizacji, że Bóg będzie, zgodnie z hasłem tegorocznego tygodnia, wciąż zadziwiał nas swoim działaniem.
 
Więcej zdjęć: Galeria fotograficzna