english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie

Świętem Kościoła w środku Polski rozpocznie się w niedzielę, 20 lipca, Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Zelowie. To rodzaj konferencji dla dorosłych i jednocześnie obozu dla młodzieży. W tym roku w ramach TE odbędzie się obóz misyjny „Filip” oraz warsztaty: klowningu prowadzone przez Sida Teske z USA, instruktora kauningu i Urszulę Marek, koordynatora Artystycznej Grupy Klaunów; skeczbordu prowadzone przez Ulricha Hoffiusa z Niemiec, szefa misji organizującej kampanie z użyciem twórczych metod ewangelizacyjnych; tańca izraelskiego i żydowskiego prowadzone przez studentkę judaistki Martę Sztwiertnię oraz małych form ulicznych prowadzone przez Monikę i Roberta Cieślarów, pedagogów ulicy.

Uczestnikom TE towarzyszyć będzie hasło przewodnie „O tym, co zadziwia – Nie bój się!”. Swoje rozwinięcie znajdzie ono m.in. w wykładach ks. Romana Prackiego, seminariach dr Joanny Koleff-Prackiej i Lothara von Seltmana. Wieczorem zgromadzeni pod namiotem będą mogli wysłuchać Koncertów z Newsem. Wykonawcom reprezentującym różne style i gatunki muzyczne codziennie będzie towarzyszyło zwiastowanie ks. Grzegorza Giemzy.

Poprzez różnorodność form i środków chcemy trafiać w potrzeby uczestników tygodnia, począwszy od najmłodszych, a na najstarszych skończywszy. Być może taka bezpośrednia konfrontacja ze Słowem Bożym uświadomi wielu, że warto i należy mówić o strachu dotyczącym rzeczy najistotniejszych w życiu każdego człowieka i Kościoła.

Organizatorem TE jest Parafia Ewangelicko-Reformowana w Zelowie, Diecezja Warszawska i Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Od poniedziałku do soboty transmisja wykładów i koncertów z newsem w internecie na www.sluchaj.cme.org.pl.

gglajcar