english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wieczór ewangelizacyjny w Bażanowicach

Kościół pełni swoją służbę, stosując różne formy pracy. Jedną z nich jest ewangelizacja – zwiastowanie Ewangelii, mające na celu pogłębienie wiary, a także doprowadzenie lub odnowienie do wiary u tych, którzy jej nie mieli lub ją utracili.
 
Oprócz regularnych nabożeństw, organizowane są więc różnego rodzaju spotkania ewangelizacyjne, koncerty muzyki chrześcijańskiej, spektakle teatralne, happeningi i inne. Wychodząc naprzeciw potrzebie tego typu spotkań, filiał w Bażanowicach (parafia Cieszyn), już po raz drugi zorganizował Wieczór Ewangelizacyjny.
  

 
25 maja 2008 r. (16.00) kościół w Bażanowicach wypełnił się do ostatnich miejsc. Na ewangelizację – obok miejscowych – przybyli także wierni z sąsiednich parafii. Obecna była również grupa młodzieży z Mikołajek wraz ze swoim opiekunem – ks. B. Juroszkiem (wcześniej był on wikariuszem w Cieszynie).
 

 
W atmosferę wieczoru wprowadziła wszystkich muzyka zespołu Centrum Misji i Ewangelizacji. Muzycy wykonali utwory ze swojej najnowszej płyty. Następnie ze swoim wzruszającym przedstawieniem wystąpiła grupa teatralna, która do Bażanowic przyjechała aż z Żor. Aktorzy w ciągu kilku minut przedstawili historię stworzenia, a później upadku człowieka w grzech. Jednak Bóg nie zostawił człowieka na pastwę grzechu i śmierci. Uratował go, poprzez swoją miłość wyrażoną w Jezusie Chrystusie.
 

 
Po spektaklu, nadszedł czas na zwiastowanie, które tego wieczoru prowadził ks. Leszek Czyż z Wisły Malinki. Swoje kazanie oparł o przypowieść o synu marnotrawnym, podkreślając przede wszystkim postawę ojca w tej przypowieści. Każdy z uczestników mógł z tego zwiastowania „zabrać” coś dla siebie. W kościele zebrało się wielu młodych ludzi i ich ojców, dla których „ojciec” z przypowieści może być wzorem do naśladowania. Główne przesłanie ewangelizacji dotyczyło natomiast bezgranicznej miłości Boga Ojca do nas – jego dzieci.
 
 
 
Na zakończenie ewangelizacji zespół CME wykonał jeszcze kilka pieśni, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu. Po tej duchowej strawie, przyszedł czas na poczęstunek podany w salkach parafialnych i parafialnym ogrodzie.
 
ks. Grzegorz Brudny