english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wielkanocne życzenia Biskupa Kościoła

„Chrystus Pan mówi: byłem umarły lecz oto żyję,
na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła”. (Obj 1,18)
 
bp Janusz JaguckiZ łaski Bożej dane jest nam przeżywać kolejne Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Światło wielkanocnej nowiny rozpromieniło cienie wielkopiątkowej pasji, a harmonijne dźwięki harfy zwycięstwa przenikają dziś nasze serca. Zasłuchani w pieśni zwycięstwa odczuwamy ciepło Chrystusowych słów: „Pokój wam”. Słyszymy dziś słowa, które kruszą mury zalęknienia, przenikają bramy strachu i wskazują na pusty grób: „Nie ma go tu, ale wstał z martwych” (Łk 24,6).
 
Fakt pustego grobu Jezusa ukazuje nam fundamentalną prawdę chrześcijaństwa, iż Jezus z Nazaretu jest nie tylko postacią z przeszłości, ale żyjącym Chrystusem, który staje na drodze wiary każdego człowieka, który Go szuka. Dla chrześcijan najważniejsze jest doświadczenie obecności żyjącego Chrystusa. Owo doświadczenie obecności Zmartwychwstałego stało się udziałem najpierw niewiast, później uczniów, a po kilku latach także Pawła z Tarsu. Dla Apostoła Narodów nie był decydujący pusty grób, ale wskazanie istnienia Jezusa jako żywego i objawiającego się człowiekowi Chrystusa.
 
Wiara chrześcijańska wzywa do spotkania z samym żywym, zmartwychwstałym Chrystusem: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” – pyta anioł niewiasty przybyłe do grobu. Chrystus obecny jest tu i teraz, dla każdego, kto da się porwać wielkanocnemu zwiastowaniu. Dla uczniów zmartwychwstanie Jezusa stało się źródłem ogromnej radości. Kiedy ujrzeli żyjącego Pana, w ich myślach i sercach na nowo zabrzmiały słowa Jego obietnicy: „Ja żyję i wy żyć będziecie” (J 14,19).
 
Przez cały ten rok, jak również przez kolejne lata naszego życia, pragniemy iść drogą Chrystusowej obietnicy: „Ja żyję i wy żyć będziecie”. To wspaniałe zapewnienie niech stale umacnia naszą wiarę. Chrystus ostatecznie przezwyciężył śmierć, dając nam pewność, iż każdy, kto w Niego wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
 

 
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam, Drogie Siostry i Bracia, radości w Panu oraz niezachwianej wiary w żyjącego Chrystusa, któremu dana jest wszelka moc na niebie i na ziemi. On ma klucze śmierci i piekła. Niech Wszechmogący Bóg raczy złożyć swoje błogosławieństwo na Was i niech obdarza Was i Wasze rodziny swoim pokojem.
 
„Radujcie się w Panu zawsze powtarzam, radujcie się” (Flp 4,4).
 
Z radosnym Alleluja
 
bp Janusz Jagucki, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego