english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zimowisko w Wiśle-Jaworniku

Dni od 21-26 stycznia 2008 r. młodzież Parafii w Cieszynie spędzała na zimowisku w Wiśle-Jaworniku. Zatrzymaliśmy się w tamtejszym ośrodku wypoczynkowym przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Warunki wypoczynku były komfortowe. Wygodne pokoje z łazienkami, duża salka spotkań, kaplica „do naszej dyspozycji”. Wszystkim smakowały pyszne posiłki.
 

 
Tylko aura trochę nie sprzyjała białemu szaleństwu... Pogoda przypominała raczej wiosenną niż zimową. Nic to. Od czego jest współczesna technika. Wystarczyło, by nocą temperatura spadła trochę poniżej zera, a już armatki śnieżne zostały wprawione w ruch. Stoki Kiczery i Soszowa były dobrze przygotowane na najazd narciarzy-amatorów z Cieszyna.
 

 
Oprócz zabaw na śniegu, zjazdów na nartach, poszliśmy w czasie pobytu w Jaworniku na długi spacer okolicznymi szlakami turystycznymi, pojechaliśmy na kulig, piekliśmy kiełbaski na ognisku. Razem z grupą młodzieży z Goleszowa, która również wypoczywała w jawornickim ośrodku w tym samym czasie, zorganizowaliśmy projekcję krótkometrażowych filmów o treści religijnej, o których później jeszcze długo dyskutowaliśmy. Młodzież bardzo zżyła się ze sobą. Spędzali wiele czasu na rozmowach, grach i zabawach.
 

 
Duszpasterze ks. Wojciech Pracki, ks. Grzegorz Brudny, a także opiekunowie Alicja Roik i Dominika Raabe zadbali o to, by młodzież nie nudziła się, ale twórczo spędziła ten czas – bez komputera i telewizji. Każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy rozważaniem biblijnym. Wiele śpiewaliśmy.
 

 
Niestety wszystko, co dobre i piękne, szybko się kończy. Po prawie tygodniowym pobycie w Jaworniku trzeba było się rozstać. Wszyscy wypoczęci i szczęśliwi wrócili do swoich domów.
 
ks. Grzegorz Brudny