english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zjazd młodzieży pod Wawelem

W ostatni weekend października (25/26.10.2008 r.) odbył się w Krakowie kolejny, comiesięczny Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej. Do byłej stolicy Polski zawitała nie tylko młodzież z diec. katowickiej, ale również przedstawiciele innych diecezji oraz grupa młodzieży z Niemiec.
 

 
Tematyka zjazdu dotyczył spraw Izraela. W programie były seminaria na temat mesjanizmu i syjonizmu (prowadzone przez Ireneusza Czubalę), aktywne zwiedzanie Kazimierza oraz projekcja filmu pt.: „Cud Purymowy”. Dyskusję na temat filmu prowadził P. Pawlak. Sobotni dzień zakończył się oficjalnie wspólną modlitwą i pieśnią w kościele. Natomiast nieoficjalna część – rozmowy nocne w szkole, gdzie nocowano – toczyła się do wczesnych godzin porannych.
 

 
W niedzielę, w wypełnionym po brzegi kościele św. Marcina, rozbrzmiewały pieśni młodzieżowe, w których cały zbór prowadzili studenci. Modlitwę powszechną zmawiali przedstawiciele młodzieży, zanosząc prośby i dziękczynienie w konkretnych intencjach.
 

 
Nabożeństwo według liturgii młodzieżowej odprawili: ks. R. Pracki (miejscowy proboszcz) oraz ks. M. Czyż (diec. duszpasterz młodzieży). Po nabożeństwie wszyscy zostali zaproszeni na herbatkę i ciastko do punktu katechetycznego, po czym poszczególne grupy wraz ze swoimi opiekunami udały się w kierunku dworca PKP lub PKS, by powrócić do domów.
 

  

  
Uczestnicy pragną wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zorganizowali Zjazd pod Wawelem.
 
Tekst: kn
Zdjęcia: adz