english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Chór Laudatew Szczyrku-Salmopolu

Od ponad 8 lat działa przy parafii ewangelickiej w Bładnicach chór „Laudate”. Skupia on w swych szeregach młodych ludzi w różnym wieku, którzy swym śpiewem chcą służyć Bogu, a przez to przekazywać Dobrą Nowinę o Chrystusie innym ludziom. Najważniejszym celem dla chóru jest docieranie do ludzi nie tylko poprzez melodię, ale przede wszystkim przez słowa, teksty, które mają pobudzić do refleksji nad swoim życiem i podążaniem za Jezusem.Celem jest też zwiastowanie zarównośpiewającym jak i słuchaczom tego, że Bóg jest wierny, jest najlepszym przyjacielem, a człowiek, który odda Mu swoje życie, może w radości oczekiwać nowej, lepszej ziemi.
  
 
Koncertują w swojej parafii oraz w okolicznych miejscowościach, podczas świąt kościelnych i nabożeństw. Chętnie nawiązują kontakty z parafiami w diasporze. W repertuarze stale przybywa nowych pieśni, których melodie nawiązują do „gospel” i „praise”. Posiadają również sporo utworów własnej produkcji. Chór ma w swoim dorobku 2 płyty.
 
Cieszę się – mówi ks. Jan Byrt z Salmopola, u którego chór przebywał w maju na weekendowych warsztatach – że talenty, w jakie wyposażył ich Pan Bóg, mogą wykorzystywać poprzez tego typu służbę. Nabożeństwo z udziałem chóru miało charakter niezwykłej uczty duchowej. Parafianie z radością i ze łzami w oczach słuchali zwiastowania poprzez ich śpiew płynący z serca.
  
 
Po nabożeństwie parafianie mieli możliwość nabyć płyty CD. Po nabożeństwie był wspólny czas na posiłek oraz na studiowanie Słowa Bożego w gronie chórzystów do późnego popołudnia.