english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalny Zjazd Chórów Sorkwity 2009

W Święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa Diecezja Mazurska spotkała się na Diecezjalnym Zjeździe Chórów. Zjazd w tym roku organizowała parafia ewangelicka w Sorkwitach, gdzie w niewielkim kościele zmieściło się ok. 300 mazurskich ewangelików i sympatyków. 
 
Zjazd rozpoczął się tradycyjnie od uroczystego nabożeństwa, które prowadził tegoroczny gospodarz, a jednocześnie proboszcz parafii ewangelickiej w Sorkwitach ks. radca Krzysztof Mutschmann. Towarzyszyli mu: zwierzchnik Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego – bp Rudolf Bażanowski oraz proboszcz parafii ewangelickiej w Ostródzie – ks. Sebastian Kozieł, który jednocześnie zwiastował słowo Boże.

Podczas uroczystego nabożeństwa zaprezentowały się chóry z Mrągowa, Nidzicy, Giżycka, Olsztyna, Sorkwit, Dzieci Diakonii – uczęszczające do świetlicy diakonijnej w Sorkwitach. Wystąpił też gościnnie chór dziecięcy z Białorusi oraz chór duchownych niemieckich, którzy na Mazurach mieli spotkanie modlitewne. 
 
Podczas nabożeństwa nastąpiło niespodziewane wydarzenie – bp Rudolf Bażanowski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem samorządowym, nadanym przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, a wręczonym przez wicemarszałek Urszulę Pasławską. Zaś na ręce ks. K. Mutschmanna podziękowania złożyli przedstawiciele Wojewody Warmińsko - Mazurskiego.
 
Nabożeństwo zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem księdza biskupa oraz zaproszeniem wszystkich na niespodziankę, która przygotowana była podczas spotkania w ogrodach parafialnych. Po strawie duchowej wszyscy uczestnicy Zjazdu mogli pojkrzepić się również pieczoną dziczyzną, bigosem, grochówką, kawą i ciastkiem. Był to znakomity czas na wspólne rozmowy. 
    
Zapraszamy już na następny Zjazd Chórów Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, który odbędzie się w Wejsunach, w filiale parafii ewangelickiej w Piszu.
 
Zjazd Chórów zapoczątkuje obchody roku jubileuszowego 480-lecie Parafii Ewangelickiej w Piszu. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat programu na stronie www.pisz.luteranie.pl.  
 
Relacja: Roman Małysz
zdj. ks. M. Pysz oraz Michał Dudziński
Więcej zdjęć: Parafia w Piszu