english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dni Ewangelizacji w Gliwicach

W dniach 4-6 września 2009 r. odbyły się w Gliwicach coroczne Dni Ewangelizacji. Tym razem hasło Dni brzmiało – „Brakujący element”.

Wykładowcą był ks. Wojciech Froehlich z parafii w Słupsku, a ewangelistą ks. Bogdan Wawrzeczko z parafii w Węgrowie.
 
 
Mogliśmy posłuchać o brakującym elemencie w kontekście pracy diakonijnej, pomocy bliźniemu. Ewangelizacje dotykały też brakującego elementu w kontekście duchowego życia. Obie formy w bezpośredni sposób skonfrontowały uczestników z Bożym Słowem i duchowością, a także praktycznym wymiarem wiary. W sobotę spotkanie ewangelizacyjne rozpoczął modlitwą zwierzchnik Diecezji Katowickiej bp Tadeusz Szurman.
 
Oprócz wspólnego śpiewu, scenek teatralnych i mupetów, mogliśmy usłyszeć świadectwa - historie życia osób, które idą za Chrystusem.
 
 
W niedzielę odbyło się nabożeństwo z towarzyszeniem zespołu, a po nabożeństwie mogliśmy przeżyć koncert w kosciele, w wykonaniu utalentowanych członków naszej parafii i nie tylko! Zabrzmiały klasyczne utwory na organy, skrzypce, gitarę, nie zabrakło także twórczej nuty jazzowej oraz niesamowitego śpiewu części chóru – „Z miłości”. Równolegle podczas wykładów i ewangelizacji przygotowano program dla dzieci – warsztaty i lekcje biblijne.
 
 
Oprócz duchowych przeżyć podczas wszystkich form spotkań, warto odnotować niesamowite zaangażowanie tych, którzy tworzyli Dni Ewangelizacji.
 
Soli Deo Gloria!
 
Więcej zdjęć: http://www.ewangelicy.gliwice.pl//strona_glowna/duszpasterstwa/duszpasterstwo_akademickie_w_katowicach.html