english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumeniczna modlitwa w Opolu

Ponad 50 osób modliło się 10 lipca 2009 r. w kościele ewangelickim w Opolu zwanym "kościółkiem na wyspie" podczas nabożenstwa ekumenicznego z okazji 12. rocznicy powodzi, która dotknęła mieszkańców Opola i tamtejszą Parafię Ewangelicko-Augsburską.
  
Inicjator nabożeństwa, ks. dr Marian Niemiec powitał przybyłych słowami pieśni Tadeusza Sikory, napisanej po powodzi w 1997 r. Liturgię Słowa sprawowali - oprócz gospodarza - ks. proboszcz Ryszard Pieron, ks. prof. Zygfryd Glaeser i zwiastun Słowa Bożego, ks. dr Arnold Drechsler - dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.
  
Podczas nabożenstwa modlono się za tych, którzy w tym roku zostali dotknięci powodzią, dziękowano za doświadzcenie sprzed 12 lat i za pomoc duchową oraz materialną, otrzymaną podczas tragedii. Przy wyjściu z kościoła zebrana została ofiara w wysokości 1.119 zł, która została przeznaczona dla rodziny poszkodowanej przez powódź, której syn Maciej zginął, porażony prądem podczas wypompowywania wody.
 
Po nabożeństwie, które odbyło się po raz trzeci, uczestnicy spotkali się w ogrodzie parafialnym, wspominając tragiczne wydarzenia, zastanawiając się nad przyszłością Opola i Opolszczyzny.
 
ks. Marian Niemiec