english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumeniczny turniej w siatkówkę

Reprezentacja parafii św. Mateusza zajęła trzecie miejsce w pierwszym ekumenicznym turnieju siatkarskim z okazji 80-lecia poświęcenia kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Mateusza w Łodzi. Zawody rozgrywano w Sali WSD Łodzi w dniach 27, 28 i 29 kwietnia oraz 4 i 5 maja 2009 r.

W pierwszym spotkaniu naszej drużynie przyszło grać z reprezentantami Kościoła Baptystów. Po pierwszym, przegranym secie, przyszły dwa zwycięskie i inaugurację siatkarskich zmagań można było uznać z udaną. Dzień później nasi siatkarze zagrali z faworytem rozgrywek -- i przyszłym zwycięzcą turnieju - Duszpasterstwem Akademickim "5". Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami faworyt wygrał 2:0. Dzień później nasza drużyna łatwo rozprawiła się z pierwszą drużynš WSD ŁódźŸi po pierwszym tygodniu rozgrywek zajmowała trzecie miejsce. Liderem byli gracze Duszpasterstwa, a drugie miejsce zajmowała drużyna księży. 4 maja siatkarze z parafii św. Mateusza zmierzyli się z drugą drużyną WSD ŁódźŸi bez większych kłopotów wygrali 2:0, mimo że w pierwszym secie przegrywali już 2:6. Po wszystkich poniedziałkowych spotkaniach było już wiadomo, że na zakończenie turnieju nasza drużyna zagra we wtorek mecz decydujący o tym, kto zajmie drugie, a kto trzecie miejsce w tabeli.

We wtorek 5 maja o godzinie 20 rozpoczął się chyba najbardziej emocjonujący mecz całego turnieju. Reprezentacja parafii św. Mateusza grała o drugie miejsce z reprezentacją księży. Od początku meczu widać było wielkie zaangażowanie i wolę walki z obu stron. W pierwszym secie nieznaczną przewagę mieli księża, czego efektem było zwycięstwo 25:21. Na drugą partię nasza drużyna wyszła bardzo zmotywowana i prezentowała się znacznie lepiej niż w pierwszym secie. Nasi siatkarze dobrze grali w odbiorze, przyzwoicie funkcjonował blok, a ataki ks. Michała Makuli przynosiły bezcenne punkty. Drugi set to wygrana naszej drużyny 26:24. O końcowym tryumfie musiał zadecydować tie-break. Do stanu 10:10 gra była wyrównana, ale w końcówce meczu więcej sił i zimnej krwi zachowali księża i ostatecznie to oni wygrali 15:11 i zajęli drugie miejsce w turnieju.

Po meczu nastąpiło rozdanie nagród, które wręczyli bp Mieczysław Cieślar i rektor WSD ks. dr Janusz Lewandowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, ale największy dostali zwycięzcy. Każda następna drużyna cieszyła się z odpowiednio mniejszych trofeów. Oprócz tego wszyscy dostali pamiątkowe zdjęcia, a najlepsi zawodnicy z każdej drużyny zostali wyróżnieni niewielkimi pucharami. W naszej drużynie nagrodę otrzymał Michał Szałkowski.

Trzecie miejsce dla naszej parafii wywalczyli: ks. Michał Makula (kapitan), Michał Szałkowski, Maciej Szałkowski, Paweł Sikora, Adam Świderski, Piotr Szałkowski, Piotr Puchała, Andrzej Grzegorczyk.